НОВИНИ

30.07.2009 | Коаліційні війська залишають Ірак
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Добігає часу існування коаліції багатонаціональних збройних сил в Іраку. Останній контингент, австралійський, повернеться додому цими днями.


війська залишають Ірак
Американські солдати на офіційній церемонії складають прапор і відходять з міста Самарра до заміських баз. З початку липня понад 750 тисяч іракських солдатів перебрали патрулювання в іракських містах. 1 липня 2009 р.


Коли шість років тому, у березні 2003-го, збройні сили Сполучених Штатів Америки повалили диктаторський режим Саддама Хусейна в Іраку, союзники й друзі відгукнулися на заклик Білого дому і створили так звану «коаліцію бажаючих», як висловився Колін Пауел, тодішній Державний секретар США. 38 країн надіслали до складу коаліції в Іраку свої військові контингенти. Серед них Велика Британія, Італія, Іспанія, Болгарія, Румунія, Монголія, Нікарагуа, Польща, Філіппіни, Грузія, Казахстан, Литва, Латвія, інші країни.Україна надіслала контингент у 1650 вояків. Загін повернувся додому наприкінці 2005-го року, у відповідності до передвиборчої іще обіцянки Віктора Ющенка.


Грузинський загін налічував 2000 вояків, але всіх їх було відкликано у серпні минулого року, коли треба було захищати Грузію від російської агресії.


Японія надіслала свій загін, але за умови, що він не братиме участі у воєнних діях. Датчани домовилися, що їхні вояки нестимуть виключно охоронну службу. Найменший за чисельністю контингент відрядила до Іраку Ісландія, причому згодом чисельність загону зменшили наполовину, залишивши в Іраку... одного-єдиного ісландського вояка. 100 британських вояків і досі залишаються в Іраку, але у п’ятницю 31-го липня їх буде передислоковано до Кувейту.


Багато країн – членів багатонаціональної коаліції зазнали людських втрат в Іраку, здебільшого внаслідок терористичних актів. Найбільше загинуло американців – понад 4 тисячі 300. На другому місці – британці - 179 жертв. Україна втратила в Іраку 18 військовослужбовців.


Залишається тільки американський контингент


Американські війська має бути виведено з Іраку наприкінці 2011-го року. Протягом наступних двох років 130-тисячний американський контингент буде поступово скорочуватись.


Вже тепер американські війська виведено з іракських міст до заміських баз. Тепер вони займаються тренуванням іракської армії та поліцейських сил.


Інша справа – безпека іракського повітряного простору. Як заявив репортерам генерал Рей Одієрно, командувач американськими збройними силами в Іраку, самі іракці не зможуть забезпечити повітряний захист і цю функцію, можливо, доведеться брати на себе американцям.


Ірак вже звернувся до Вашингтона з проханням про закупівлю винищувачів F-16, але, на думку генерала Одієрно, ці літаки не встигнуть виготовити до кінця 2011-го року. Іракці поки що посідають лише гелікоптери та транспортні літаки. Отож, патрульні польоти в іракському небі, ймовірно, доведеться далі здійснювати американським літакам.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3420. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект