НОВИНИ

22.07.2009 | Байден: США не сприймають того, що Росія має сфери впливу
За матеріалами - Української правди

Прагнення США покращити стосунки із Росією не може скомпрометувати взаємовідносини Сполучених Штатів із Україною.


Про це заявив віце-президент США Джозеф Байден під час його зустрічі з головою Верховної Ради Володимиром Литвиним, повідомляє прес-служба парламенту.


Байден наголосив на двох ключових позиціях, яких дотримується його країна: по-перше, Америка не сприймає того, що Росія має сферу впливу на будь-яку країну, та, по-друге, кожна країна має право сама визначати, які стосунки вона буде розвивати.


 


Він запевнив спікера, що всі країни після революцій опиняються на перехресті, та запевнив, що Америка Україну підтримує.


Віце-президент підкреслив необхідність вирішення Україною ряду питань, які, на його думку, допоможуть залучити додаткові іноземні інвестиції та отримати кошти МВФ.


Зокрема, він наголосив на необхідності більшої прозорості законів, які приймаються, удосконалення судової системи. "Інвестиції, ріст економіки та кінцева безпека залежить від економічної незалежності", - додав Байден.


Литвин погодився із співрозмовником, зазначивши, що "без інвестицій Україна не зможе вистояти в умовах кризи". Він вважає, що "призначення парламенту і його особисте - примушувати політиків вести діалог".


Цей діалог, на його переконання, "необхідно налагодити у стінах парламенту, щоб не довелось звертатись до іноземних посередників".


Він також повідомив про запрошення до важливої "прилюдної" розмови перших осіб держави "з усіх питань нашого життя, щоб знайти компроміс не в інтересах політиків, а народу України, щоб виробити систему противаг".


Литвин, нагадав слова Авраама Лінкольна: "Дім, поділений зсередини, не вистоїть". Спікер заявив, що він буде апелювати до людей, аби вони примусили політиків до такого діалогу.


Відповідаючи на запитання Байдена щодо можливості виконання умов МВФ для отримання наступного траншу, керівник українського парламенту наголосив на необхідності прозорого вирішення проблем енергоносіїв, використання нових енергозберігаючих технологій, використання інших джерел енергії, та в цілому реформування економіки.


Зустріч Байдена та Литвина тривала вдвічі більше запланованого часу. Віце-президент побажав країні успіху, бо вона, за його словами, цього заслуговує. "Ваш успіх буде наріжним каменем у Європі та запорукою демократії у Росії", - підкреслив він.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект