НОВИНИ

02.07.2009 | Заради "перезавантаження" відносин із Росією США не кинуть Україну
За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс"

Метою США в ході серії зустрічей у Москві і переговорів американського президента, що відбудуться незабаром, стане встановлення нового типу відносин із Росією.


Про це заявив радник президента США по Росії та Євразії Майкл Макфолл у ході телефонної прес-конференції в американській столиці в середу.


"Багато хто в Росії, у тому числі й у політичній еліті, вважають, що головною метою США є ослаблення Росії, а в російсько-американських відносинах є сприйняття американської позиції як гри з нульовим результатом, однак це зовсім не так, як ми (у США) сприймаємо ситуацію", - сказав він.


 


З питання про можливий вступ Грузії й України до НАТО, Макфолл повідомив: "Двері НАТО відчинені для всіх, хто відповідає членству в цьому союзі і чиї народи зацікавлені у вступі в Альянс, за згоди всіх союзників по НАТО, а не тільки США. І це стосується Грузії й України".


Разом із тим радник американського президента по Росії відзначив, що в ім'я "перезавантаження відносин з Росією США не відмовляться від підтримки устремлінь Грузії й України до вступу в НАТО".


"У наших спільних інтересах боротися з тероризмом і мати справу з Іраном разом з Росією, але одночасно просувати наші (американські) інтереси", - підкреслив Макфолл.


Він повідомив, що найважливішою темою в ході переговорів у Москві стане обговорення нового договору, який прийде на зміну нинішньому договору про стратегічні наступальні озброєння, що втрачає дію в грудні 2009 року.


Відповідаючи на запитання про пороги скорочення боєголовок, на які можуть піти США, Макфолл сказав: "Переговори на цю тему були розпочаті зовсім недавно, тому складно говорити про якісь конкретні цифри і кількість боєголовок, до яких піде скорочення".


"Це дуже складний договір, що передбачає процедури перевірки, про які ми поки не домовилися. І перш ніж ми зможемо перейти до цифр озброєнь, ми повинні домовитися про процедури перевірки", - зазначив радник президента США.


За його словами, американські системи доставки відрізняються від російських, у зв'язку з чим відрізняється і система підрахунку. Тому на конкретні цифри вдасться вийти тільки на заключному етапі переговорів.


Говорячи про майбутнє розширення НАТО і питання з розміщенням ПРО в Європі, Макфолл зазначив, що США не мають наміру йти на якийсь торг із Росією з цих питань. "Ми будемо керуватися нашими національними інтересами" - зазначив він.


"У своєму стратегічному плануванні ми не використовуємо формулювання "третій позиційний район ПРО", а говоримо, що протиракетна оборона спрямована проти Ірану", - додав Макфолл.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект