НОВИНИ

27.07.2009 | Лавров заявив про 'низку недружніх кроків' Києва
Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ Росії Серґєй Лавров заявив, що Росія розглядає ситуацію, що склалася довкола виїзду з України російського дипломата «як ще один крок в низці недружніх дій з боку Києва».Днями з’явилося повідомлення, що російський дипломат, який опікується питаннями Чорноморського Флоту в Україні, Владімір Лисенко, наступного тижня залишає Україну.Українське МЗС не коментувало цю справу і заяви про те, що російського дипломата висилають з боку України не було.


Російський міністр Лавров заявив, що питання з виїздом пана Лисенка з’ясовується і що ця справа, як сказано, не залишиться без наслідків.


Пан Лавров назвав «провокацією» вислання російських дипломатів з Тбілісі та ситуацію довкола російського представника в Україні у час візиту американського віце-президента Джо Байдена до регіону:


"І наші українські і грузинські колеги вирішили приурочити оголошення про те, що вони когось просять виїхати, до візиту віце-президента США у Київ та Тбілісі."


Застереження РНБО


Напередодні Рада національної безпеки й оборони України заявила, що порушення російськими моряками умов перебування ЧФ РФ може призвести до «напруженості» у відносинах між двома країнами.


РНБО твердить про три випадки зупинки українською міліцією автомобілів-ракетовозів ВМФ РФ і називає це «грубим порушенням» законодавства України та угоди про ЧФ.


РНБО звинуватила командування Чорноморського флоту РФ в тому, що воно ігнорує положення угоди і «ставить під серйозну загрозу життя мешканців Севастополя та національну безпеку України».


Раніше українське МЗС передало застереження російському посольству проти порушень Чорноморським Флотом Росії угод та українського законодавства після того як українська міліція в Севастополі зупинила кілька російських автоколон з ракетами та колону бронетранспортерів.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5000. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект