НОВИНИ

15.07.2009 | Виробництво автомобілів в країнах ЄС у першому кварталі 2009 року скоротилося на 35 відсотків
Джерело - УКРІНФОРМ

За перші три місяці поточного року на підприємствах автопромисловості Євросоюзу вироблено 3,4 мільйони автомобілів, або на 35 відсотків менше, ніж у відповідний період 2008 року. Такі дані оприлюднила сьогодні Європейська асоціація автовиробників (ACEA).


Результати економічного аналізу, який здійснено Асоціацією, свідчать про негативний вплив економічної кризи на підприємства автопромисловості, які вимушені скорочувати потужності внаслідок падіння попиту на ринку. Найбільших втрат зазнали виробники мінівенів та вантажних автомобілів - виробництво у цих секторах скоротилося, відповідно, на 57 та 56 відсотків.


Найбільший за чисельністю вироблених моторних авто сектор пасажирських машин зазнав скорочення виробництва у 31 відсоток. Це трапилося, незважаючи на застосування окремими європейськими урядами дотацій споживачам в рамках так званих "компенсаційних схем" - виплат за старі авто при придбанні нових. Попри ці зусилля, реєстрація нових легкових авто в країнах ЄС в першому кварталі поточного року скоротилася на 17,2 відсотка.


Структура споживання відобразила занепокоєння споживачів зростанням цін та їхнє бажання заощадити на експлуатації автомобіля. Внаслідок цієї тенденції доля реалізації так званих "маленьких" авто в загальному обсязі автомобільних продаж сягнула 44,9 відсотка, у порівнянні з 38,8 відсотка, які були зареєстровані у минулому році.


Якщо поточні тенденції не зміняться, за підсумками 2009 року падіння виробництва в європейському автомобільному секторі може скласти не менше 25 відсотків, а у секторі комерційних авто - не менше 50 відсотків.


Такі явища вже зараз мають не тільки негативний ефект для усієї європейської економіки, а й важкі соціальні наслідки. 2,2 мільйона європейців прямо влаштовані на підприємствах автомобільної промисловості, ще 9,8 мільйона працюють на споріднених виробництвах.


Падіння виробництва в автомобільному секторі найбільше вразило Австрію (-69,2%) та Великобританію (-57,4%). Постраждали й інші великі промислові країни - у Франції падіння автовиробництва склало - 46,0 %, в Іспанії - 40,2%, в Італії - 38,6%, у Німеччині - 32,3 %. Більшість європейських автовиробників не розраховують на те, що ситуація може покращиться або стабілізуватися до 2010 року.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект