НОВИНИ

08.07.2009 | Німецька преса про візит Обами до Росії: "Новий старт можливий, тільки не у питанні України"
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецькі друковані видання активно коментують переговори у Москві президентів двох колишніх супердержав Барака Обами та Дмитра Медведєва, роблячи при цьому акцент на чиннику України. 



Берлінська газета Die Welt пише, що 2005 року сенатор Обама був змушений кілька годин провести в аеропорту поблизу Сибіру через примхи російських служб безпеки. А тепер Росія – "наріжний камінь нової зовнішньої політики Обами-президента". При цьому, зауважує видання, задекларовані ним прагнення ядерного роззброєння чи то пак без’ядерного світу важливі йому не самі по собі, а як засіб для досягнення мети. Американському президенту потрібна довіра Росії, щоб натиснути на іранський режим, вирішити проблеми логістики в забезпеченні міжнародного контингенту сил в  Афганістані та вгамувати "немиролюбних" на кшталт Північної Кореї, впевнена газета. Заради цього Обама готовий піти на поступки: формально право вето Москви в розширенні НАТО відкидається, але прийом Грузії або України більше не стоїть на порядку денному, констатує Die Welt.



Росія чекає невтручання у "її сферу впливу"



Мюнхенська газета "Süddeutsche Zeitung" вважає, що від теми ядерного роззброєння віє нафталіном. Обама потребує швидкого зовнішньополітичного успіху, а Росія – повернути собі роль глобальної держави, читаємо на сторінках видання: "Росія чекає від США стриманості в зоні свого безпосереднього сусідства (особливо в Україні). Обама обслуговує ці державницькі амбіції, коли він облагороджує Москву стратегічними переговорами про роззброєння.


 


Газета Stuttgarter Zeitung додає: "Обама мусить зрозуміти, що є теми, які настільки торкаються національних інтересів Росії, що позиція Москва буде непохитною, як-от з членством в НАТО України". Новий старт цілком можливий, зазначає далі газета, але передусім у питаннях Афганістану чи Ірану.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7973. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект