НОВИНИ

13.07.2009 | Болгарія призупиняє відразу два енергетичні проекти з Росією
Джерело - УНІАН

Болгарія призупиняє відразу два проекти з Росією - АЕС "Белене" і газопровід "Південний потік". Майбутній прем`єр країни Бойко Борисов хоче розібратися в договорах своїх попередників.


На цьому тижні Бойко Борисов має очолити новий правоцентристський уряд Болгарії: його партія ГЕРБ днями перемогла на парламентських виборах. І перший помітний крок майбутнього прем`єра - вимога оголосити тимчасовий мораторій на всі великі енергетичні угоди. Про це йдеться в листі Борисова на ім`я міністра економіки Болгарії Петра Дімітрова (його текст опублікований у п`ятницю на сайті ГЕРБ).


Керівництво партії отримує "тривожні сигнали" про дії держкомпаній, які не враховують світової кризи і національних інтересів Болгарії, мовиться в листі. І тому мінекономіки повинне ввести заборону на укладення нових лізингових і кредитних договорів, а також припинити всі переговори за такими міжнародними проектами, як АЕС "Белене" і "Південний потік", йдеться в документі.


Про проект Nabucco (будівництво газопроводу з Каспійського регіону в обхід Росії) в листі немає ані слова, відзначає видання. А саме у понеділок Болгарія має підписати угоду про участь у цьому проекті. Борисов хоче розібратися тільки в тих договорах, які укладав колишній уряд, пояснює представник ГЕРБ.


Втім, немає питань і до проекту нафтопроводу Бургас - Александруполіс, угода за яким підписана з Росією ще в 2007 році.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7059. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект