НОВИНИ

31.07.2009 | Грузія звинуватила Росію в обстрілі своєї території
Джерело - Українська правда

МЗС Грузії звинувачує Росію в порушенні угоди про припинення вогню в зв'язку з обстрілом у ніч на четвер грузинських сіл з боку Цхінвалі.


Про це йдеться у поширеній у четвер заяві МЗС Грузії.


"Згідно з інформацією МВС Грузії, 29 липня о 23:30 з боку окупованої Росією грузинської території, зокрема, з боку Цхінвалі у напрямку грузинських сіл Земо Хвіті і Земо Нікозі, а також по посту грузинської поліції протягом години вівся інтенсивний вогонь з автоматів, кулеметів і мінометів", - зазначили у МЗС Грузії.


За інформацією відомства, у момент, коли вівся вогонь по грузинської стороні, МВС Грузії спробувало зв'язатися з російською стороною по "гарячій лінії", яка створена в рамках механізмів щодо запобігання інцидентів, однак російські військові не вийшли на контакт.


У зв'язку з цим МЗС Грузії поклав відповідальність за обстріл на Росію, так як "РФ здійснює контроль над окупованих територіями Грузії".


"Зазначена вкрай небезпечна провокація є черговим проявом порушення російською стороною угоди про припинення вогню від 12 серпня 2009 року", - йдеться у заяві.


Грузинський МЗС також звинуватив Росію у блокуванні роботи місій ООН та ОБСЄ у Грузії, і знову заявив про необхідність допуску в Абхазію і Південну Осетію спостерігачів Євросоюзу.


Між тим, за даними південоосетинської сторону, в ніч на четвер околиця Цхінвалі була піддана мінометному обстрілу з боку грузинського села Нікозі.


Як повідомили у Міноборони республіки, у бік житлового масиву були випущені дві мінометні міни.


У зв'язку з цим президент Південної Осетії Едуард Кокойти заявив: "Вночі із зони відповідальності європейських спостерігачів з території Грузії був здійснений обстріл передмість Цхінвалі з великокаліберної зброї. Бездіяльність і тенденційний підхід європейських спостерігачів фактично заохочує провокації з грузинського боку".


Він додав, що грузинська сторона мінує кордон з Південною Осетією, щоб не допустити повернення мешканців республіки грузинської національності у Південну Осетію.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект