НОВИНИ

17.07.2009 | У МЗС розповіли, коли Україна домовиться з ЄС
За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

Угода про асоціацію між Україною та ЄС буде підписана тоді, коли зміст і якість документа буде відповідати національним інтересам української держави.


Про це журналістам у Брюсселі у четвер заявив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв, який очолює українську делегацію на переговорах щодо угоди про асоціацію. 


"Зрозумійте мене як переговірника: на даному етапі я не хотів би позначати у будь-якій мірі часові рамки, оскільки для нашої переговорної команди це буде в певним тягарем, тому що інша сторона може це активно використовувати", - сказав він.


"Я скажу так: ми підпишемо угоду тоді, коли буде досягнуто баланс інтересів двох сторін, коли ми побачимо, що зміст та якість угоди відповідає національним інтересам української держави", - зазначив заступник міністра.


Єлісєєв також нагадав, що цей документ має бути ратифікований українським парламентом.


"Для того, щоб йти у наш парламент і боротися за ратифікацію угоди, ми повинні розповісти, у чому його додана цінність, чому воно потрібно і чому воно відповідає нашим національним інтересам", - підкреслив український дипломат.


Заступник міністра також звернув увагу на той факт, що ця угода є "інноваційним документом" як для Києва, так і для Брюсселя.


"Треба час, щоб вивчити ідеї, які пропонуються. По-друге, давайте не забувати, у чому складність переговорів, у якій ситуації перебуває українська сторона. Ми, по суті, одні, а проти нас грає команда з 27 гравців плюс Єврокомісія", - зазначив він.


"Ви розумієте, як іноді важко протистояти такій потужній команді з тим, щоб захистити свої інтереси. Це вимагає часу, рутинної роботи не тільки у Брюсселі, а й всього українського дипломатичного апарата за кордоном, а також роботи в Києві", - пояснив Єлісєєв.


За його словами, 12-й раунд переговорів, який відбувся, був "успішним і інтенсивним". "Ми досягли прогресу. Я вважаю, що відбулася плідна конструктивна дискусія, нам вдалося узгодити деякі питання", - підкреслив він.


Сторони досягли домовленості, що наступний раунд відбудеться орієнтовно у жовтні цього року в Києві.


Крім того, в ході переговорів були заслухані доповіді двох голів робочих груп з переговорів у відношенні всеосяжної та поглибленої зони вільної торгівлі.


"Ми обговорили шляхи прискорення переговорного процесу в частині зони вільної торгівлі, оскільки на даному етапі це - ключовий документ, і напрацювали ряд практичних заходів, які б сприяли цьому процесу", - пояснив заступник міністра.


У зв'язку з цим, сторони домовилися: з одного боку – пришвидшити переговорний процес, а з іншого - домогтися максимального балансу інтересів двох сторін.


Єлісєєв зазначив, що проведені неурядовими організаціями України та Європи дослідження щодо перспективи створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС "чітко показали, що у стратегічному плані створення зони вільної торгівлі буде вигідно як Україні, так і ЄС".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект