НОВИНИ

16.07.2009 | Жінки окупували Європарламент
За матеріалами - Європейського простору

Їх - більше третини в новообраному Європарламенті: блондинок, брюнеток, високих та низьких - депутатів-жінок. Найбільш юна депутат - датчанка Емілі Турунен, яка представляє в Європейському Парламенті "зелених". Пліч-о-пліч з нею починає працювати досвідчений гравець - француженка Рашида Даті, екс-міністр юстиції та мама маленької доньки.


Емілі Турунен: "Думаю, перед нами стоять дуже непрості завдання. Адже ми у Європі дуже різні, проте наша ціль - досягнути максимальної ефективності в політичній співпраці. Мені дуже цікаво ближче познайомитися з іншими політичними культурами та традиціями. Загалом мені усе тут дуже цікаве, люди виглядають досить відкритими та симпатичними. Так що старт повинен бути позитивним. А що стосується політики та безпосередньо роботи, давайте поговоримо про це дещо пізніше".


"Для мене Європарламент - зовсім не "терра інкогніто", - зауважує Рашида Даті. - Я добре пізнала цей інститут, коли працювала суддею. Згодом я знову зіштовхнулася з парламентом під час головування Франції у Євросоюзі. Вам необхідно бути присутнім в Асамблеї, коли ви - міністр, і відповідаєте за таке важливе питання як юстиція та безпека. Так що парламент я знаю. Просто зараз, ставши депутатом, я перейшла на іншу сторону бар'єра. Проте я дотримуюся тих самих поглядів та переконань, які сповідувала під час перебування на посаді міністра юстиції Франції".


Даті сподівається закріпити та прикрасити своєю присутністю "правий фланг" нинішньої Асамблеї. Як і в парламенті минулого скликання, тут домінують висуванці від консервативної Європейської народної партії, за ними йдуть соціалісти та ліберали - всього в парламенті 736 депутатів. Вони розподілені за сімома політичними групами, окрім 26 депутатів, які не приєдналися до жодної з них.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект