НОВИНИ

14.07.2009 | Середземноморському союзу поки що нема чим хвалитися
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Цього тижня Європейська Комісія оголосила про виділення в бюджет Середземноморського союзу додаткових 72-х мільйонів євро. Проте навіть великі грошові вливання навряд чи зможуть врятувати союз від провалу й перманентного відкладення реалізації проектів, вважають оглядачі.  


Як зазначають коментатори, «Середземноморський союз помер ще в день свого народження», адже Франція, яка виступила його головним ініціатором і лобістом, за останній рік не приділяла його розвиткові належної уваги. Водночас, як констатує ізраїльська газета «Маарів», більшість конкретних пропозицій, що надійшли від Ізраїлю, були негайно заблоковані арабськими державами.


Про громадське суспільство забулиПариж сподівався створити могутню і вертикально інтегровану структуру союзу, яка б включала дев'ять агентств з головних напрямків роботи та інвестиційний банк. На практиці ж більшість ініціатив у галузях освіти, енергії, економіки та захисту довкілля так і залишилися на папері. Зі створенням Союзу не відбулося і бажаного потепління відносин між арабським світом та Ізраїлем, на що сподівалися у Франції, рівно як і помітних демократичних перетворень у самих арабських країнах.Як зазначає експерт з Вільного університету Берліна Ізабель Шеффер: «Ця ініціатива цілком позбавлена згадок про громадянське суспільство і демократизацію. Це один з найбільших недоліків Середземноморського союзу, і якщо не зайнятися цим напрямком зараз, не думаю, що в цього проекту є шанси вижити», - наголошує експерт й додає, що, попри чималі сподівання, Середземноморський союз за рік свого існування так і не став взірцем й прикладом для інших регіональних проектів, зокрема для ініціативи «Східного партнерства», яку, за відсутності визначення чітких цілей та шляхів їхнього досягнення, може спіткати схожа доля.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект