НОВИНИ

08.07.2009 | Рада міністрів ЄС дасть майже 4 мільярди євро на енергетичні проекти
За матеріалами - УНІАН

Рада міністрів з питань економіки та фінансів Європейського Союзу затвердила рішення про спрямування до кінця 2010 року 3,98 млрд. євро на реалізацію низки енергетичних проектів.


Згідно з рішенням, кошти будуть спрямовані на 47 проектів в рамках Європейського плану стимулювання економіки. При цьому передбачається, що 1,44 млрд. євро будуть витрачені на реалізацію 18 газових інфраструктурних проектів, 0,91 млрд. – на 8 інфраструктурних проектів у галузі електроенергетики, 1,05 млрд. – на 13 проектів в галузі утримання та зберігання вуглецю.


Крім того, 565 млн. євро передбачається спрямувати на реалізацію 5 прибережних проектів з розвитку вітрової енергетики та 15 млн. євро – на два таких проекти на малих островах.


Як повідомляв УНІАН, 20 березня цього року лідери країн Європейського Союзу домовилися про розподіл невитрачених 5 млрд. бюджетних євро на енергопроекти та на розвиток широкополосного доступу в Інтернет у сільській місцевості.


У переліку конкретних проектів, на які планується витратити ці кошти, є серед інших газопровід «Набукко». При цьому 200 млн. євро було передбачено для Австрії, Угорщини, Болгарії, Румунії та Німеччини.


Наприкінці 2008 року Єврокомісія запропонувала витратити 5 млрд. євро невитрачених у 2008 році бюджетних коштів на енергетичну інфраструктуру (3,75 млрд. євро) та розвиток сільського господарства (1,25 млрд. євро).


Ці пропозиції стати частиною схваленого Європейською Радою у грудні 2008 року плану стимулювання розвитку економіки в 2009 році на 200 млрд. євро, або 1,5% ВВП.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1124. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект