НОВИНИ

13.07.2009 | В Туреччині буде підписано угоду по Набукко
За матеріалами - Української служби ВВС

В Туреччині п"ять країн виступлять підписантами угоди на шляху створення газопроводу Набукко, покликаного транспортувати каспійський газ до Європи в обхід Росії.Рішення підписати угоду між п"ятьма країнами - Туреччиною, Румунією, Болгарією, Австрією та Угорщиною, які працюють над цим проектом разом з Єврокомісією вже сім років, було несподіваним.


Лишаються нез"ясованими чимало деталей угоди, а зокрема, звідки поставлятиметься 15 мільярдів кубометрів газу щороку по газогону завдовжки 3,300 кілометрів, і яку частину цього разу відбиратиме країна-транзитер - Туреччина. Досі Єврокомісія та Туреччина не могли домовитися про умови участі Анкари в проекті.


Поки що поставки газу не законтрактовані із жодним з можливих постачальників, серед яких називають Туркменистан, Казахстан, Іран, Ірак і Єгипет. Досі найвірогіднішим претендентом був Азербайджан, але втомлений повільним просуванням проекту, Баку уклав угоду з Росією на продаж частину свого газу.


Поки що з усіх можливих постачальників необхідні обсяги газу є лише в Азербайджану. Очікується, що газопровід має бути побудовано до 2014 року. | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект