НОВИНИ

24.07.2009 | Байден: США підтримують вибір Грузії та України
За матеріалами - Української служби ВВС

Віце-президент США Джо Байден заявив, що Вашингтон підтримуватиме і надалі демократичні перетворення у Грузії, але не обіцяє гарантій фізичної безпеки.Він відповідав на запитання ВВС, про наслідки воєнного конфлікту між Росією та Грузією у 2008 році:


«Це зрозуміло, що росіяни підсвідомо занепокоєні розширенням НАТО, але ніхто не може дозволити диктувати одній країні, як має чинити інша».


 
Джозеф Байден запевнив, що США підтримують територіальну цілісність Грузії і відмовляються визнавати Абхазію та Південну Осетію частиною Росії.


На думку урядовця США, Москва має визнати, що країни колишнього СРСР має тісніші зв'язки з НАТО:


«Україна ще навіть не визначилася, чи вона хоче бути в НАТО. Моя подорож мала на меті лише засвідчити, що ніхто інший немає права виключити таку можливість наперед».


Грузія отримує найбільшу допомогу від США у світі


Грузія отримує найбільшу в світі допомогу від США в перерахунку на душу населення.


Про це заявив віце-президент США Джозеф Байден, виступаючи сьогодні в парламенті Грузії:


«Я з гордістю можу заявити, що США допомагають Грузії мільярдом доларів. Таким чином Грузія отримує найбільшу в світі допомогу від США в перерахунку на душу населення».


США також продовжать надання допомоги в реформі військової системи Грузії, модернізації збройних сил:


 


«Ми повністю підтримуємо прагнення Грузії в НАТО та продовжуватимемо допомогу для того, щоб ви досягли стандартів», - сказав Джо Байден, висловивши також подяку грузинським військовослужбовцям, які перебувають в Афганістані.


Водночас він наголосив, що США не збираються створювати в регіоні сфери впливу. «Наша мета – створити світ, заснований на партнерстві», - зазначив віце-президент США.


Кажучи про ситуацію в Грузії, Джо Байден закликав владу країни пам'ятати про свою відповідальність, а маючи на увазі акції опозиції, зазначив, що вулиця – не те місце, де можна вирішувати багато важливих питань.


«Я не даю інструкцій. Я тільки раджу всім ухвалювати рішення на користь народу, кожного грузина», - наголосив Джо Байден.


Він зазначив, що «тільки демократична Грузія зуміє відновити свої території (територіальну цілісність)» і нагадав, що «сила – в єдності».


«Я і Обама молимося за виконання вашої заповітної мрії. Вашим прагненням до свободи ви запалюєте мільйони людей у всьому світі», - сказав Джо Байден, виступаючи перед грузинськими депутатами.


Росія погрожує конкретними заходами


Росія висловила глибоке занепокоєння з приводу намірів Грузії щодо переозброєння її війська і заявила, що вживе конкретних заходів, аби запобігти реалізації таких планів.


У коментарі, які - як передає кореспондент Бі-Бі-Сі, можуть призвести до посилення напруженності між двома країнами, - заступник російського міністра закордонних справ Григорій Карасін зазначив, що Грузія планує "провокаційні дії" напередодні річниці війни між двома країнами.


З ким ти, Білорусь?


Білорусь наказала своїм громадянам дотримуватися грузинських законів і подорожувати до суперечливих регіонів Абхазії та Південної Осетії лише з території Грузії.


На думку оглядачів, подібні рекомендації, як виглядає, можуть свідчити про підтримку Білоруссю територіальних претензій Тбілісі на Південну Осетію та Абхазію.


Джо Байден


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект