НОВИНИ

21.07.2009 | Тимошенко з «котом у мішку», Байден гроші не привезе (світова преса)
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Чимало світових газет взялися за прогнози щодо можливих наслідків візиту віце-президента США Джо Байдена до України. Деякі оглядачі вважають, що в Україні не дуже задоволені нещодавніми переговорами президента Обами в Москві й тому очікують чіткіших формулювань з боку другої особи в адміністрації США щодо підтримки пронатовського курсу Києва та гарантій захисту від усе більшого політичного та економічного тиску з боку Росії. А деякі газети зазначають, що сподівання уряду Тимошенко на хоча б якусь додаткову фінансову допомогу з боку Вашингтона не виправдалися.


 

Американська «Бостон Глоуб» вважає, що у Києві й Тбілісі з нетерпінням очікують запевнень з боку віце-президента США щодо подальшої однозначної підтримки прозахідного курсу нинішніх урядів цих країн. Особливо, як пише газета, важливе питання – подальше сприяння у просуванні з боку Вашингтона вступу обох країн до НАТО. Це виглядає особливо драматично на фоні  тиску з боку Кремля, який категорично проти вступу цих колишніх радянських республік до Північноатлантичного Альянсу. Тим, більше, як відзначає, «Бостон Глоуб», «поширена думка, що США після візиту Обами до Москви дещо загальмували активність щодо вступу України й Грузії до НАТО». Це, не виключає газета, стало однією з причин, котрі викликали лист низки інтелектуалів і політиків Східної Європи до адміністрації Обами, в якому автори послання закликали «не жертвувати меншими сусідами Росії задля кращих стосунків із Москвою». Газета наводить слова радника віце-президента США з питань національної безпеки Тоні Блінкена про те, що Сполучені Штати не збираються потурати Росії в її агресивних намірах у регіоні.


Російська «Нєзавісімая Газета» публікує матеріал «Кредит у мішку», мотивом якого є те, що «Вашингтон лише морально підтримає Київ у переговорах із Брюсселем» щодо «газового кредиту». Це видання відзначає, що « в Києві сподіваються на потужну політичну підтримку з боку Вашингтона» у зв’язку з прибуттям віце–президента США Джозефа Байдена до Києва у понеділок. Ця підтримка, на думку газети, буде головним підсумком цих переговорів Байдена з українськими політиками. Але необхідної додаткової фінансової підтримки, як один із бажаних в уряді Тимошенко наслідків приїзду другої особи в адміністрації США, не буде, вважає «Нєзавісімая Газета». І не тому,  що Віктор Янукович назвав кредитну політику Тимошенко «котом у мішку», а тому, що вже згаданий радник Байдена Тоні Блінкен попередив напередодні приїзду його шефа до Києва: «...ми вважаємо програму МВФ дуже сильною програмою, яка переважно забезпечить необхідну підтримку». Він також додав, що Вашингтон і так сильно фінансово сприяє Україні через «різноманітні програми допомоги».


Один із американських фахівців із проблем Росії Самюель Чареп стверджує на сторінках лондонської «Гардіан», що президент Обама так і не уклав «великої угоди з Росією» під час свого візиту до Москви. Чареп вважає, що цьому завадили розбіжності Вашингтона і Москви у таких питаннях, як плани США з розміщення компонентів системи протиракетної оборони (ПРО) в Польщі та Чехії і можливе членство в НАТО України та Грузії. Чареп наголошує, що з приводу таких двох кроків «Кремль категорично проти». Експерт вважає, що ці дві проблеми  й не могли бути вирішені на нещодавній зустрічі у Москві «з серйозних причин». По-перше, наголошує Самюель Чареп, у питанні ПРО задіяно багато держав і тут будуть братися до уваги якраз національні інтереси США у зв’язку з позиціями зацікавлених у цьому країн, а це «не є справою Москви». По-друге, продовжує Чареп, при чому тут Росія і США щодо вступу України і Грузії до Північноатлантичного альянсу, коли є критерії щодо рівня готовності цих країн до членства в НАТО... Якщо Україна і Грузія відповідатимуть цим критеріям (котрих вони не досягли на сьогоднішній день), то це справа колективного рішення всіх членів Альянсу. США не мають можливості вирішувати це самостійно», – наголошує на сторінках «Гардіан» Самюель Чареп. Він переконаний, що той, хто очікував від США у Москві заперечення права України і Грузії на членство в НАТО, глибоко помилявся, бо це, на його думку, абсолютно не реалістично.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект