НОВИНИ

24.07.2009 | ЄС прагне не допустити ще однієї "холодної зими" - Пієбалгс
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У п’ятницю в Києві заплановано переговори між представниками України, Росії та Євросоюзу, а також міжнародних фінансових інституцій, зокрема МВФ, з газової проблематики. Уряд України звернувся до Міжнародного валютного фонду з проханням надати йому екстрену позику з метою забезпечення надійних розрахунків з "Газпромом". 

 


За словами комісара ЄС з енергетики Андріса Пієбалгса, Брюссель може посприяти у вирішенні цього питання: "ЄС продовжить роботу з міжнародними фінансовими інституціями, щоб в разі необхідності кредит було надано". Однак оглядачі не очікують на швидкий успіх цих переговорів.


"Ми робимо усе можливе для того, щоб не лише вирішити проблему, але й підготуватися до надзвичайних ситуацій", - сказав єврокомісар Пієбалгс в інтерв’ю журналістам у Швеції. Адже у європейців існують серйозні занепокоєння, що в наступний осінньо-зимовий період ймовірні перебої з поставками енергоносіїв з Росії.


Віце-прем’єр Григорій Немиря у четвер в інтерв’ю агентству dpa заявив: Україна розраховує на підтримку Євросоюзом її планів з модернізації енергетичного сектору.


Міністри енергетики проводять неформальну зустріч в Оре


Тим часом, у шведському містечку Оре відбувається неформальна зустріч міністрів енергетики країн-членів Євросоюзу.


Міністр екології Швеції у своїй промові закликав Сполучені Штати до посилення боротьби з парниковими викидами. "Хоча ми і вітаємо позицію нової американської влади, більш лояльну до захисту клімату,- заявив Андреас Кальгрен, але ми очікуємо і потребуємо більшого". Підготовка глобальної угоди щодо клімату йде надто повільно, заявляє Швеція, яка головує нині в ЄС.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект