НОВИНИ

23.07.2009 | Україна не впевнена в американських гарантіях, а США – в українській владі (світова преса)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Низка світових засобів інформації детально аналізують результати візиту до Києва другої особи американської адміністрації –віце-президента США Джозефа Байдена. Оглядачі, насамперед, звертають увагу на чіткі сигнали представника Вашингтона на адресу Москви, що США не потерплять формування будь-яких сфер впливу, навіть поблизу російських кордонів, що відразу ж викликало гостру реакцію у Кремлі. Хоча деякі аналітики скептично оцінюють цю риторику нової американської адміністрації і зауважують, що надійності стратегічних амбіцій США в регіоні заважають «нестабільні і примхливі уряди» на кшталт української влади.
Так, аналітичне американське видання «Стратфор» звертає увагу на те, що Джозеф Байден прибув до країни, яка безпосередньо межує з Росією і заявляє про американську підтримку незалежницького, прозахідного курсу України. Але, на думку видання, це лише слова, бо подібна підтримка Україні й Грузії вже висловлювалася раніше, однак події серпня 2008 року засвідчили, що фактичне силове, воєнне захоплення росіянами Південної Осетії та Абхазії не отримало адекватної воєнної відповіді з боку США. Тобто, як наголошує «Стратфор», тут «Вашингтон насолоджується лише можливістю словесної підтримки». Видання наводить також, як порівняння, історичний приклад хрущовського ракетного демаршу на Кубі, коли все закінчилося нічим для Москви, бо «США чітко прореагували на ракетну кризу» безпосередньо біля своїх кордонів і змусили СРСР забратися геть. «Стратфор» наголошує, що для України й Грузії підтримка США, та ще й поза межами НАТО, «обмежена». Та й самі Україна й Грузія розуміють це, особливо, після «мовчання Вашингтона, у той час коли Москва по суті захопила Південну Осетію та Абхазію у 2008 році». Окрім того, як вважають аналітики зі «Стратфору», навіть ця підтримка США і можливі більші стратегічні амбіції Вашингтона щодо України не мають гарантій через «нестабільності і примхливості влади в Україні.., коли справа, зроблена одним українським урядом, може бути швидко зруйнована новим».


Низка впливових світових видань цитують чіткий сигнал Москві з Києва, що його подав віце-президент США Джозеф Байден. Американський представник, як його цитує «Нью-Йорк Таймз», заявив: «...ми не визнаємо, і я хочу на цьому наголосити, ніяких сфер впливу. Ми не визнаємо права кого б то не було диктувати вам (Україні) чи будь-якій іншій країні, в які альянси вступати і які двосторонні стосунки підтримувати». Газета також звертає увагу на те, що Байден, попри очікування Москви на зміну позицій США через болюче реагування Кремля на його поведінку у «ближньому зарубіжжі», «виклав це по-іншому». Віце-президент США висловив переконання, що чим більш змістовними будуть  стосунки з Москвою, тим  ефективніше  буде усунуте антагоністичне мислення з цього приводу.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект