НОВИНИ

15.07.2009 | Франція відзначила День взяття Бастилії
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

14 липня в Парижі відзначили 220-ту річницю взяття Бастилії. В 1789 році повсталі жителі французької столиці штурмом захопили цю в’язницю, яка того часу була символом королівського деспотизму.


Традиційно, в День взяття Бастилії у Парижі проходить військовий парад. Цього разу, парад відкрили 84 літаки Повітряних сил Франції, які пролетіли в небі над Єлисейськими полями. Після того пройшли представники сухопутних військ. Крім французів, цього року у параді взяли участь і 400 солдатів з Індії (традиція запрошувати для участі в параді військовослужбовців з інших країн існує вже кілька десятків років). Останніми бруківку найвідомішої паризької вулиці випробувала техніка: 298 автомобілів, 83 моторизованих транспортних засобів, включаючи танки.


Разом з днем взяття Бастилії в Парижі відзначають День збройних сил, а військові проводять свої Дні “відкритих дверей” для всіх бажаючих прямо у французькій столиці.


Національне свято для французів – друге за значенням і за яскравістю після Різдва. В усіх кав’ярнях зранку 14 липня включені телевізори, на яких транслюється парад на Єлисейських полях. Тому, хоч префектура столиці і повідомила про те, що подивитися на цьогорічне військове шоу приїхали 90 тис. осіб – ця цифра виглядає серйозно заниженою – бо ще стільки, або й більше, не змогли “просунутися” до місця проведення параду, і спостерігали за ним по телевізору.


Військовий парад в Парижі висвітлюється багатьма засобами масової інформації Європи в цілому і України зокрема, а тому ми у своєму фоторепортажі вирішили не зосереджуватися на тих фото, які і так легко знайти в Інтернеті, а подивитися на свято з іншого боку.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект