НОВИНИ

08.07.2009 | Б.Обама закликав РФ поважати право України на незалежну зовнішню політику
За матеріалами - УКРІНФОРМ, ВВС

"Суверенні держави мають право на безпеку кордонів і на незалежну зовнішню політику. Це вірно для Росії, це вірно для Сполучених Штатів. З такою ж міркою треба підходити до всіх, включаючи Україну і Грузію", - заявив сьогодні президент США Барак Обама, виступаючи у московській Російській економічній школі. "Дні, коли імперії могли поводитися з суверенними державами, як з фігурами на шахівниці, залишилися у минулому", - додав він.


Кажучи про демократію, Обама підкреслив, що "Америка не прагне нав'язувати іншим країнам форму правління, тим більше вказувати, яка партія або конкретна людина мають знаходитись при владі". "Жодна країна не може впоратися з викликами XXI століття поодинці або диктувати умови всьому світу", - відзначив президент США. "Народи мають право обирати своїх керівників, згодні ми з ними чи ні", - проголосив Б.Обама, закликавши Москву дотримуватися того самого принципу.


На думку американського лідера, ера боротьби між великими державами за владу і панування та поділ світу на сфери впливу має відійти у минуле, а думка про те, що будь-яке посилення Америки означає ослаблення Росії, і навпаки, в корені неправильна.


"Хочу сказати з усією ясністю: Америці потрібна сильна, миролюбна і процвітаюча Росія, - заявив він. - Глобальні виклики вимагають глобального партнерства, і воно буде більш міцним, якщо Росія посіде в ньому місце великої держави, що по праву належить їй".


"Пройшли ті часи, коли Рузвельт, Черчилль і Сталін могли перекроїти світ під час однієї зустрічі. У 2009 році велич країни полягає не в тому, щоб пригнічувати або демонізувати інших. Головне багатство нації у XXI столітті - її люди, і той, хто зуміє включити їх потенціал, буде попереду", - сказав Б.Обама.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект