НОВИНИ

30.07.2009 | Огризко назвав російських дипломатів шпигунами?
Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Перший заступник секретаря СНБО Володимир Огризко називає "радянською практикою" відповідь російської сторони на дії України щодо російських дипломатів.


"Не можна порівняти те, що відбувається в діяльності зазначених російських, так званих дипломатів, з тим, що сьогодні намагаються у відповідь вислати з Росії двох дипломатів, які жодним чином не порушили жодного положення Віденської конвенції", - підкреслив екс-глава МЗС.


"Тобто це така собі давня, радянська, совкова, махрова практика реакції на абсолютно законні дії держави", - сказав Огризко.


Він також додав, що подібні скандали були у свій час і у провідних країнах Європи. "Тобто країна, що висилає шпигунів, діє відповідно до Віденської конвенції. У відповідь висилають абсолютно безневинних дипломатів, які займаються своєю роботою", - зазначив він.


У цій ситуації, за його словами, Україні варто продовжувати дотримуватися норми Віденської конвенції і забороняти на території країни діяльність тих людей, що під прикриттям дипломатичного статусу займаються не дипломатичною діяльністю.


"Однак разом з тим варто розуміти, що це, безумовно, матиме відповідну реакцію іншої сторони", - підкреслив Огризко.


Також він проінформував, що якщо Росія висилатиме українських дипломатів, то українська сторона направить нових. Однак він не виключив, що російська сторона може не дати акредитацію для роботи нових українських дипломатів на її території.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 661. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект