НОВИНИ

22.07.2009 | Американський Сенат вважає за доцільне припинити фінансування виробництва винищувачів F-22
Джерело - УКРІНФОРМ

Верхня палата американського Конгресу проголосувала проти продовження фінансування однієї з найдорожчих та найсуперечливіших оборонних програм. Сенатори відмовилися виділити бюджетні кошти на виробництво винищувачів F-22.Рішення було прийняте в процесі обговорення бюджету Пентагону на наступний 2010 фінансовий рік. Законодавці 58-ма голосами проти 40-ка відхилили пропозицію про надання 1,75 млрд доларів для виготовлення додаткових семи літаків. Результати голосування принесли перемогу адміністрації Білого дому та керівництву оборонного відомства над групою законодавців Конгресу, які представляють штати, де виробляють F-22. Вони намагалися переконати своїх колег у необхідності зберегти цю статтю бюджету, оскільки від неї залежить наявність багатьох робочих місць.


Результати голосування стали певною несподіванкою, оскільки суперечать попередньому рішенню, прийнятому до цього у профільному сенатському комітеті. Одним із найсильніших аргументів для відхилення цієї статті бюджету стало побоювання того, що президент міг би накласти вето на весь документ, оскільки неодноразово виступав проти продовження даної програми. "За часів, коли ми беремо участь у двох війнах, коли перед нами - значний бюджетний дефіцит, продовження програми з виробництва F-22 стане марнотратством, що не має виправдань", - наголосив Барак Обама у своєму виступі, коментуючи результати голосування. "Кожен невірно витрачений долар в оборонному бюджеті - це долар, який ми не зможемо витратити на підтримку наших військових та підготовку до майбутніх загроз", - додав глава Білого дому.


Відповідно до пропозицій міністра оборони США Роберта Гейтса, виробництво винищувачів F-22 слід припинити. Натомість, Пентагон вважає за доцільне збільшити кількість більш сучасних літаків F-35, що знаходяться на озброєнні у американської армії.


Така позиція була неоднозначно сприйнята у Конгресі. Оскільки до виробництва F-22 так чи інакше долучаються 44 різних штати, проект мав значну підтримку серед законодавців. Їх головним аргументом залишається той факт, що країна втратить близько 95 тисяч робочих місць. Однак, після тривалих дебатів, Сенат прийняв рішення про вилучення з оборонного бюджету на 2010 рік статті на фінансування виробництва винищувачів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект