НОВИНИ

09.07.2009 | "G-7" засудила КНДР, дала Ірану 1,5 місяця і посварилася з Росією
Джерело - Українська правда

Лідери країн "великої вісімки" у ході самміту в італійській Аквілі засудили ядерні випробування і ракетні запуски, проведені нещодавно в порушення санкцій Радбезу ООН.


Про це повідомили місцеві ЗМІ з посиланням на міністра закордонних справ Італії Франко Фраттіні.


За його словами, дії Пхеньяна, які дестабілізують ситуацію в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, у ході зустрічей лідерів країн-учасниць самміту були "рішуче засуджені".


Також лідери країн "великої вісімки" закликали до якнайшвидшого початку переговорів по напрацюванню угоди про заборону виробництва сировини для ядерної зброї. У прийнятій заяві міститься заклик до дотримання мораторію на ядерні вибухи.


Разом з тим, італійський дипломат зазначив, що на самміті "не склалися умови", які б дозволили учасникам самміту виробити єдину позицію по Ірану.


У той же час президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що лідери країн "великої вісімки" дають Ірану час до вересня для початку переговорів по ядерній програмі, повідомляє британська телерадіокорпорація Бі-бі-сі в ніч на четвер.


 


У заяві, прийнятій лідерами "групи восьми" говориться, що лідери G8 є прихільниками дипломатичного рішення ядерної проблеми Ірану.


Як очікується, рішення по іранській проблемі буде прийнято на самміті G20, що пройде в Піттсбурзі 24-25 вересня.


Як повідомлялося раніше, політичні протести, що спалахнули в Ірані після переобрання на посаду президента країни Махмуда Ахмадінежада, мали стати одним з важливих політичних питань, які будуть обговорюватися в Аквілі.


Як відзначається в повідомленні, єдності не вдалося домогтися через позицію Росії, яка виступає проти будь-якого втручання у внутрішні справи Ірану.


***
Також на самміті з боку російської делегації була заявлена особлива позиція з проблеми зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу.


Лідери "великої вісімки" погодилися з тим, що до 2050 року загальний викид так званих "парникових газів" в атмосферу планети необхідно скоротити на 50%.


У той же час вони закликали найрозвиненіші країни зменшити забруднення атмосфери на 80%.


У зв'язку з цим радник президента Росії з економічних питань Аркадій Дворкович заявив, що "80% для Росії - це неприйнятний показник".


Росія, за словами Дворковича, не жертвуватиме економічним зростанням заради зменшення забруднення атмосфери.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9166. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект