НОВИНИ

23.07.2009 | Росія і НАТО оголосили про повне відновлення військової співпраці
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

На останньому перед літньою паузою засіданні Ради Росія-НАТО сторони оголосили про повне відновлення військового співробітництва, замороженого рік тому у зв'язку з конфліктом у Грузії.


У четвер, 23 липня, на засіданні дано високу оцінку кооперації в боротьбі з афганським наркотрафіком. Російська сторона деталізувала пропозиції про взаємодію проти піратства біля берегів Сомалі.


Центральним пунктом порядку денного засідання була інформаційна доповідь заступника секретаря Ради безпеки Росії Володимира Назарова про нову стратегію національної безпеки РФ. Раніше сторони домовилися роз'яснювати одне одному деталі своїх концептуальних документів у галузі оборони та безпеки.


За словами постпреда РФ при НАТО Дмитра Рогозіна, дискусія щодо доповіді Назарова була "дуже жвавою і навіть емоційною". Найбільше спірних зауважень з боку натовських послів було стосовно стурбованості Москви наближенням інфраструктури альянсу до російських кордонів і розміщенням елементів стратегічної ПРО США в Чехії та Польщі, а також російській версії розвитку подій минулорічного конфлікту в Південній Осетії. Як повідомили дипломатичні джерела в НАТО, посли 28 країн альянсу врахували доповідь Назарова, і ніяких рішень чи коментарів по ньому не передбачалося. Натовці в порядку взаємності також інформуватимуть Росію про роботу над своєю новою Стратегічною концепцією.


Назаров заявив журналістам про зацікавленість у відгуках на цей документ, а також у тому, щоб західні партнери прислухалися до голосу Росії при виробленні нової Стратегічної концепції НАТО. Він підкреслив, що сьогодні "необхідне зближення наших позицій" при розробці стратегічної концепції НАТО і доопрацювання стратегії національної безпеки РФ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект