НОВИНИ

20.07.2009 | Байден зустрінеться з "новим обличчям в політиці" України
Джерело - Українська правда

Американський віце-президент Джо Байден під час свого перебування в Україні має намір провести зустріч з лідером "Фронту змін" Арсенієм Яценюком.


Про це в понеділок пише американська газета "The Wall Street Journal".


"Американський віце-президент Джо Байден має прибути в Україну, щоб зняти стурбованість, що спроби США налагодити стосунки з Росією можуть негативно вплинути на підтримку Америкою прозахідних урядів у регіонах таких як Україна", - пише газета.


"З огляду на популярність Яценюка, у Байдена запланована з ним зустріч", - відзначає видання.


Автор називає Яценюка "новим обличчям в політиці" і відзначає, що за даними червневого опитування Kiev International Institute of Sociology, Яценюк наступає на п'яти Тимошенко: його рейтинг - 11,8%, рейтинг прем'єра - 14,5%, лідирує ж Янукович (23,4%).


Яценюк колосально просунувся вперед з жовтня минулого року, коли він мав лише 3,4%; в основному він перетягнув на свою сторону прихильників Тимошенко, пояснює газета.


"Замість того щоб зосереджуватися на спірних питаннях на кшталт долі російської військово-морської бази або статусу російської мови - ключових пунктах програми Ющенка, які відштовхнули Росію, - Яценюк обіцяє приділити головну увагу розвитку промисловості і сільського господарства, освітньої сфери й охорони здоров'я, створивши консенсус у роз'єднаному парламенті. Він також підкреслив необхідність обмежити політичний вплив могутніх бізнесменів", - пише видання.


Тепер Яценюку необхідно підкріпити свою риторику конкретними пропозиціями. Він тільки приступив до створення регіональної структури на свою підтримку і поки не заявив, хто його союзники.


"У потенціалі ще небезпечніше твердження Тимошенко й аналітиків, що Яценюк спирається на тих же самих олігархів, чий політичний вплив він хоче обмежити", - пише автор, підкреслюючи, що Яценюк категорично спростовує ці обвинувачення.


Намагання Яценюка балансувати між Заходом і Росією можуть потерпіти фіаско у випадку таких спірних питань, як членство в НАТО, відзначає газета.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект