НОВИНИ

10.07.2009 | США хочуть «повного партнерства» з Росією щодо ПРО
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вашингтон хотів би досягти повного партнерства з Москвою в усуненні розбіжностей навколо планів США щодо балістичної протиракетної оборони, які напружили їхні відносини, заявив керівник Агентства США з протиракетної оборони генерал Патрік О’Рейлі.


В інтерв’ю агентству «Ройтерз» він зазначив учора, що адміністрація президента Барака Обами має намір вести такий діалог із Росією, за якого сторони пропонуватимуть ідеї, а не наперед цілком розроблені плани, і внаслідок якого можна було б ухвалювати «спільні рішення» щодо питань ПРО.


Заява О’Рейлі з’явилася в той час, коли Вашингтон обговорює з Москвою шляхи скорочення ядерних арсеналів. Одночасно детально вивчаються оголошені раніше плани США розмістити у Польщі ракети-перехоплювачі та у Чехії радіолокаційну станцію, що були б елементами нової системи протиракетної оборони США.


Проти таких планів категорично виступає Москва, називаючи їх «загрозою своїй національній безпеці», і вимагає пов’язати свою згоду на скорочення ядерних озброєнь із відмовою США від цієї системи ПРО.


Вашингтон відкидає можливість такої прив’язки й наголошує, що ця система, спрямована проти можливих майбутніх ракет Ірану, технічно не здатна перешкодити ймовірному ракетному ударові Росії.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 19. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект