НОВИНИ

14.07.2009 | За червень дефіцит американського федерального бюджету зріс на $94,3 млрд - мінфін США
Джерело - УКРІНФОРМ

Дефіцит американського федерального бюджету продовжує зростати рекордними темпами - і у червні 2009 року він збільшився на $94,316 млрд. Таку невтішну статистику оприлюднило міністерство фінансів США в черговому звіті.


 


Відповідно до представленого документу, протягом перших 9-ти місяців поточного фінансового року, який почався у вересні, цей показник досягнув $1,086 трлн. Ситуація виглядає іще більш загрозливою, якщо порівняти її із таким самим періодом минулого року. Тоді дефіцит державного бюджету визначався сумою в $286 млрд, а керівництво держави критикували за непомірні витрати.


"Дефіцит федерального бюджету знаходиться зараз на такому ж високому рівні, як і після Другої світової війни. Швидше за все він продовжуватиме зростати, оскільки економіка залишається вкрай слабкою", - прокоментував доповідь міністерства головний економіст фінансової корпорації "Wells Fargo Securities" Джон Сільвіа. "Цей дефіцит обов'язково вплине на розподіл глобальних заощаджень у найближчому майбутньому", - додав він.


Фахівці відзначають, що саме такою є ціна зусиль американської адміністрації дати новий поштовх економіці, підтримати банки та автовиробників, а також - перебування військових в Афганістані та Іраку.


Попри те, що зростання бюджетного дефіциту за червень 2009 року виявилося меншим за прогнозовані $97 млрд, аналітиків це мало заспокоїло. Вони продовжують наполягати на тому, що різке збільшення витрат нової адміністрації ставить під загрозу не лише американську економіку, але й кредитні рейтинги федерального уряду. "Наші зарубіжні інвестори з Китаю та інших країн почали непокоїтися не лише через цінність долара, а й через те, наскільки у довгостроковій перспективі їхні інвестиції можуть бути безпечними", - переконаний економіст бізнес-школи при Каліфорнійському державному університеті Санг Вон Сон.


Непокоїть фахівців також реальна загроза збільшення відсоткових ставок по кредитах та інфляції.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект