НОВИНИ

20.07.2009 | Єврокомісія та МФІ просять Україну назвати терміни реформ в газовому секторі
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Єврокомісія та міжнародні фінансові інституції (МФІ) просять Україну надати чіткішу інформацію щодо часу проведення реформ в газовій сфері для надання кредиту.


Про це повідомив сьогодні журналістам по завершенню другого раунду технічних консультацій представник Єврокомісії Марк ГРЕЙ.


«Україна взяла ряд важливих зобов’язань з реформування газового сектору, а комісія та МФО попросили більш чіткої інформації щодо часу проведення реформ», - сказав він.


Представник Єврокомісії зазначив, що сторони не говорили про конкретні цифри можливого кредиту на закачування газу до підземних сховищ газу в Україні.


Він також зазначив, що наступний раунд консультацій відбудеться за тиждень у Києві.


Один з представників Єврокомісії, який побаджав залишитися неназваним, повідомив кореспонденту УНІАН про те, що зустріч нагадувала гру у кота і мишку.


«Українці казали, що їм потрібні гроші зараз, а міжнародні фінансові інституції просили деталей щодо реформ”, - сказав співрозмовник агентства. За його словами, українська сторона не дуже хоче брати на себе конкретні зобов’язання, хоча прем’єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО у своєму листі на ім’я Президента Єврокомісії Жозе БАРРОЗУ заявила про готовність до проведення реформ. Разом з тим, представник Єврокомісії зазначив, що сьогоднішня зустріч стала кроком вперед у переговорному процесі.


29 червня під час технічних консультацій представників Єврокомісії з представниками Росії, України та міжнародних фінансових інституцій, Україні було запропоновано надання кредиту для заповнення підземних сховищ газу в обсягах, необхідних для забезпечення нормального транзиту російського газу до ЄС в зимовий період.


Разом з тим, європейська сторона висунула ряд умов щодо реформування газового сектора для отримання кредиту.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9965. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект