НОВИНИ

31.07.2009 | Лавров: Київ вчинив ''безпрецедентну провокацію''
Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров назвав безпрецедентною провокацією рішення Києва вислати з України двох російських дипломатів за «діяльність не сумісну з дипломатичним статусом».

«Це безпрецедентна для наших відносин провокація. Це провокаційний крок на який ми відповіли дзеркально. Дивно це і сумно. Жодних фактів надано не було і їх просто не існує».


Міністр заявив, що російським дипломатам було «інкриміновано, що вони підтримують контакти з неурядовими організаціями в Україні, які розвивають російсько-українські відносини у позитивному напрямку».

 Це безпрецедентна для наших відносин провокація. Це провокаційний крок на який ми відповіли дзеркально. Дивно це і сумно. Жодних фактів надано не було і їх просто не існує.

 

Сєргєй Лавров


29 липня Департамент інформації та преси МЗС Росії заявив, що у зв'язку з недружніми діями української влади стосовно дипломатів Росії ухвалено рішення достроково завершити місію генерального консула України в Санкт-Петербурзі та одного з радників посольства України в Москві.


Оскільки українська сторона «припинила» дію стосовно російського консула, рішення російської сторони стосовно консула України в Санкт-Петербурзі з урахуванням принципу взаємності також буде припинено, зазначав МЗС Росії.


Раніше ЗМІ повідомили, що Міністерство закордонних справ України відкликало акредитацію російського дипломата, співробітника Посольства Росії в Україні, який курував діяльність Чорноморського флоту РФ. Радник посольства Володимир Лисенко на початку наступного тижня залишить Україну, писала газета Коммерсант.


Сам пан Лисенко підтвердив виданню, що залишає Київ. При цьому дипломат відмовився уточнити причини від'їзду, порекомендувавши звернутися до МЗС України, писала газета.


27 липня в ЗМІ з'явилася інформація, що Київ висилає з країни ще одного російського дипломата, генерального консула РФ в Одесі Олександра Грачова.


Костенко: не можна втручатися у внутрішні справиМіністерство закордонних справ України висловило жаль з приводу "демаршу" МЗС Російської Федерації у відповідь на вимогу української сторони достроково припинити свою місію двом російським дипломатам.


У заяві розміщеній на вебсайті МЗС, твердиться, що "Протягом останнього часу українська сторона неодноразово привертала увагу російської сторони до того, що окремі працівники Посольства РФ в Україні, а також Генерального консульства РФ в Одесі займаються діяльністю, несумісною з їх дипломатичним статусом".


При цьому МЗС наголошувало, що в розпорядженні української сторони є документально підтвердженні факти про їхні дії, які завдають шкоди національним інтересам України.

 МЗС України розглядає витримане у свідомо загостреній формі повідомлення МЗС РФ від 29 липня ц.р. як таке, що невиправдано ускладнює українсько-російський діалог, а рішення про «дзеркальну» реакцію щодо українських дипломатів без жодної аргументації, як свідчення небажання розвивати рівноправне партнерство з Україною.

 

Із заяви МЗС


Ще в серпні 2007 року МЗС України нотою попередило російське зовнішньополітичне відомство, що діяльність та заяви одного з цих дипломатів дають українській стороні підстави оголосити його персоною «нон-грата».


Українська сторона сподівається, що "в Москві уважно проаналізують практику діяльності своїх дипломатичних установ в нашій державі на предмет відповідності Віденській конвенції про дипломатичні зносини від 1961 року, внесуть відповідні корективи і працюватимуть на зміцнення дружби та довіри у двосторонніх відносинах".


Міністерство закордонних справ України вже отримало від Російської Федерації офіційний документ, в якому йдеться про рішення вислати з території цієї держави двох українських дипломатів.


Про це сьогодні повідомив журналістам тимчасово виконуючий обов’язки міністра закордонних справ України Юрій Костенко.


«У нас уже є офіційна інформація про те, що вчора ввечері статс-секретар МЗС Російської Федерації Григорій Карасін на зустрічі з Послом України в Росії Костянтином Грищенком сказав, що у зв’язку з такою ситуацією (рішення України вислати двох російських дипломатів) вони вчинять відповідним чином», - сказав т.в.о. міністра закордонних справ України, додавши, що ця інформація в міністерстві є, і вона наразі зараз вивчається, аналізується українськими дипломатами.

 Не можна суміщати діяльність професіонала-дипломата з іншою, наприклад втручатися у внутрішні справи країни.

 

Юрій Костенко


Як наголосив очільник української дипломатії, українська сторона, ухвалюючи рішення про висилання російських дипломатів, діяла виключно у рамках Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року.


«Це для нас головне. Для нас головне, щоб у наших відносинах була транспарентність, розуміння, були відносини взаємовигідні…», - зауважив український дипломат.


«Не можна суміщати діяльність професіонала-дипломата з іншою, наприклад втручатися у внутрішні справи країни», - сказав т.в.о. міністра закордонних справ України.


Водночас він також повідомив, що українське зовнішньополітичне відомство не отримало від російської сторони будь-якої інформації щодо конкретних звинувачень до українських дипломатів, які висилаються з Росії.


Сєргєй Лавров


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект