НОВИНИ

14.07.2009 | 'Україна близька нашому серцю' - Штайнмаєр
За матеріалами - Української служби ВВС

Трохи менше трьох місяців залишається до виборів канцлера Німеччини, на яких суперником Ангели Меркель буде міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр.



Саме йому доведеться докласти зусиль, щоби переконати виборців, оскільки його рейтинги не найкращі, тоді як популярність канцлера Меркель залишається високою.


"Чого ми прагнемо - надання європейської перспективи нашим сусідам на сході Європи" - таке завдання записане поміж інших у програмі Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), котра висунула у кандидати на посаду канцлера нинішнього міністра закордонних справ Франка-Вальтера Штайнмайєра.



Далі у програмі щодо східноєвропейської політики йдеться: "Ми підтримуємо швидке встановлення партнерства з Україною, Республікою Білорусь, Республікою Молдовою і країнами Південного Кавказу".


Франк-Вальтер Штайнмаєр: "...Ми не маємо применшувати складність ситуації, що склалася нині в Україні. Фінансова криза вразила усіх, а Україну - особливо сильно. Я вважаю, що заради справедливості потрібно сказати з огляду на події останніх тижнів, як багато хто, і німці у тому числі, доклали зусиль, щоб підтримати Україну у цій ситуації. А також, щоб вона могла отримати необхідні кредити. На мій погляд, вони насправді потрібні для будівництва своєрідних мостів для подолання cкладних часів. Я й надалі маю намір допомагати Україні у цьому процесі".


Підтримка словом чи на ділі


Як саме Німеччина і Євроcоюз мають намір допомагати Україні у подоланні важких часів фінансової кризи, Франк-Вальтер Штайнмаєр має конкретне уявлення. Він вважає, що найефективнішим інструментом Німеччини і ЄС у досягненні стабілізації української економіки є роз'яснювальна робота, котра б указувала українським політикам, як слід досягати правильних рішень, зокрема й щодо отримання кредитів МВФ.


Франк-Вальтер Штайнмаєр: "Після надання перших двох траншів кредиту МВФ настав час для третього. МВФ очікує від українського уряду виконання умов і вжиття відповідних заходів. З огляду на блокування українського парламенту цього не сталося. Це і є частиною нашої роз'яснювальної роботи - попіклуватися про вжиття відповідних заходів. Незважаючи на те, що ми знаємо, що на початку року мають відбутися президентські вибори. Отже ми працюємо не лише над кроком після наступного кроку, а саме розбудовою програми "Східне партнерство". Ми також працюємо і над наступним кроком: підтримкою України щодо стабілізації її економіки. Тому роз'яснювальна робота особливо необхідна для того, щоб були ухвалені важливі рішення".


У питаннях співпраці України, ЄС і Німеччини інтереси досі збігалися. Хоч у майбутньому і тут ситуація може змінитися, оскільки деякі члени Європарламенту однією з умов для підтвердження кандидатури Жозе Мануеля Баррозу на посаду Президента Європейської комісії висувають скасування посади комісара з питань розширення ЄС. Це - однозначний сигнал щодо припинення прийняття нових членів ЄС.


Східний партнер ЄС


Франк-Вальтер Штайнмайєр оптимістично сприймає перспективу інтеграції України до ЄС: "Україна - це перший партнер у програмах "Європейського сусідства" і "Східного партнерства". Вона також є членом організації чорноморського співробітництва, яка дещо призупинила свою роботу через події на Кавказі у серпні минулого року. Як ви знаєте, німці також беруть участь в усіх цих програмах з твердим переконанням, що стабільна політична та економічна ситуація на східних кордонах Європейського союзу надзвичайно важлива. Це, безперечно, у наших власних інтересах - співпрацювати з Україною. Ви, напевне, знаєте, що нам у Німеччині і мені особливо Україна дуже близька".


Тема зовнішньої політики у передвиборчій боротьбі у Німеччині є новою і досі не випробуваною стратегією партій і їхніх кандидатів. Досі вони зосереджувалися передовсім на питаннях внутрішньої політики.


Теми нинішньої передвиборчої боротьби за крісло німецького канцлера поки що не окреслені. Чи буде питання східноєвропейської політики якщо не вирішальним, то принаймні дуже важливим - стане зрозуміло упродовж наступних тижнів.









 


 







Штайнмаєр і Меркель


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект