НОВИНИ

21.07.2009 | Президент Ющенко ще може встигнути зустрітися з Обамою
За матеріалами - Української правди

Візит віце-президента США Джозефа Байдена свідчить про те, що Україна є важливим стратегічним партнером для Вашингтона, переконаний посол України у США Олег Шамшур.


"Візит Байдена, свідчить як раз про те, що Україна є важливою країною для США, важливим партнером, перш за все в регіоні Центральної та Східної Європи, партнером, з яким США підписали торік хартію про стратегічне партнерство", - сказав він, нагадавши, що це друга за значенням людина в США.


За словами Шамшура, дуже важливо, що все це було підтверджено на високому рівні новою адміністрацією президента США.


"Так що, я вважаю, що все-таки візит Байдена свідчить про те, що Україна для США є важливим стратегічним партнером", - сказав посол.


Відповідаючи на питання про те, чому сам Обама не приїхав з візитом до Києва, український посол підкреслив, що адміністрація президента США сама визначає графік візитів глави держави.


"Треба, звичайно ж, враховувати і велику завантаженість, і кількість зовнішньополітичних викликів. Але крім цього, існує і дуже велика кількість внутрішньополітичних викликів для цієї адміністрації, насамперед пов'язаних зі світовою фінансовою кризою та її впливом на США", - додав Шамшур.


Крім того, за його словами, на сьогоднішній день вже відпрацьовується можливість зустрічі президентів України та США ще до кінця поточного року.


У понеділок в Україну прибув віце-президент США Джозеф Байден.


Його перебування в Україні заплановано до 22 липня, за цей період він зустрінеться з главою української держави, прем'єр-міністром і спікером парламенту. Також планувалися його зустрічі з Арсенієм Яценюком та Віктором Януковичем.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект