НОВИНИ

15.07.2009 | Бузек: "Європа тепер спільна"
За матеріалами - Української служби ВВС

Новий президент Європейського Парламенту Єжи Бузек став першим представником колишнього комуністичного блоку, що обійняв одну з ключових посад у Європейському Союзі.69-річний колишній голова уряду Польщі замінив на посаді президента Європарламенту німецького депутата Ганса Герта Поттерінга, який привітав пана Бузека кількома фразами польською мовою. Його обрали 555 голосами в першому турі голосування у Страсбурзі.Єжи Бузек, який входить до найбільшого угрупування Європейської народної партії, виконуватиме функції президента парламенту ЄС найближчі 2,5 року.


Другу половину п'ятирічного терміну в парламенті головуватимуть європейські соціалісти, відповідно до домовленості між двома головними фракціями.


Хто Ви, пане Бузек?


Поляк Бузек перебирає головування у Європейському Парламенті через 5 років після того, як Польща в складі 8 країн східної Європи отримала членство у ЄС, вийшовши з-під геополітичного впливу Росії. Його обрання, за словами оглядачів, відображає зростання впливу Варшави в політичному житті Європи.


Єжи Бузек народився 3 липня 1940 року в містечку Сьміловіце, що на території нинішньої Чехії. Здобув фах інженера-хіміка в Сілезькому технологічному університеті, професор, автор приблизно 200 наукових публікацій, і кількох винаходів і патентів у царині охорони довкілля та енергозбереження.


1980 року вступив у профспілку Солідарність. Після її заборони очолював підпільну організацію профспілки в Сілезії. Був прем'єр-міністром Польщі у 1997-2001 роках, очоливши процес інтеграції країни до Північноатлантичного Альянсу і Європейського Союзу.


Вперше був обраний до Європейського Парламенту 2004 року, входив до комітету з питань промислового виробництва і енергетики. 2006-го року відзначений нагородою "Європарламентар року".


Програмні заяви


Обрання Єжи Бузека депутати парламенту зустріли оваціями. Сам він у виступі сказав, що в дитинстві мріяв бути парламентарем у вільній Польщі, але про посаду, яку обіймає зараз, не міг і мріяти. Пан Бузек каже, що вся його політична діяльність будувалася на повазі до прав людини.


Єжи Бузек: "Впродовж 5 років ми спільно будували об'єднану Європу. Більше немає поділу на Ви і Ми. Тепер є тільки одна Європа - спільна."


Серед своїх пріоритетів новий голова Європейського парламенту назвав подолання фінансової кризи, підвищення енергетичної безпеки, Східне партнерство і боротьба зі змінами клімату.


 


Бузек


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9145. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект