НОВИНИ

06.07.2009 | ЄС побудує газопровід без України та Росії
За матеріалами - Української правди, ІТАР-ТАРС

ЄС оголосив дату офіційного підписання міжнародної угоди про будівництво газопроводу "Набукко". Це відбудеться 15-го липня в Анкарі.


Новий газопровід повинен буде забезпечувати доставку в Європу азіатського і каспійського газу в обхід Росії - через Туреччину. Потужність проекту складе 30 мільярдів кубометрів природного газу на рік.


Міжурядову угоду буде підписано Туреччиною, Австрією, Болгарією, Угорщиною та Румунією, повідомив представник Єврокомісії.


Проект "Набукко", оцінюваний в 7,9 мільярда доларів, передбачає транспортування природного газу в європейські країни через Азербайджан, Грузію, Туреччину, Болгарію, Угорщину, Румунію і Австрію.


 


Він стане продовженням вже побудованого газопроводу Баку-Тбілісі-Ерзурум і розрахований на щорічне транспортування 20-30 мільярдів кубометрів газу. Велика частина газопроводу буде прокладена через турецьку територію.


Почати будівництво газопроводу планується в 2011 році, поставки газу по ньому - в 2014-му.


Серед потенційних джерел енергоносіїв для "Набукко" називаються Азербайджан, Туркменія, Узбекистан, Іран і Ірак. США виступають проти участі Ірану в реалізації "Набукко", однак підтримують ідею транспортування газу в Європу з Іраку.


У Росії, будують конкурентні газові шляхи через Балтійське і Чорне море, і скептично ставляться до шансів "Набукко" на успіх.


При цьому Азербайджан не має наміру фінансувати будівництво газопроводу "Набукко", але готовий взяти участь у його наповненні.


Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв. В інтерв'ю телеканалу Росія він нагадав, що коли виникла ідея будівництва газопроводу "Набукко", Азербайджан не розглядався як постачальник газу, однак після того, як Азербайджан став країною, яка видобуває газ, інтерес звернувся і в його бік.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект