НОВИНИ

07.07.2009 | Європарламент вирішить долю Баррозу у вересні
Джерело - УНІАН

Європарламент у вересні визначиться щодо збереження чинного Президента Єврокомісії Жозе Мануаля БАРРОЗУ на другий термін на цій посаді.


Як повідомляє агентство AFP, про це 6 липня у Стокгольмі заявив Президент Європарламенту Ханс-Герт ПОТТЕРІНГ.


“З моменту виборів позиції окремих груп Європарламенту змінилися і, таким чином, ми не бачимо більшості для виборів у липні, однак сподіваємося, що буде можливим обрати Президента Єврокомісії у вересні”, - заявив Президент Європарламенту.


Водночас прем’єр-міністр головуючої у Європейському Союзі Швеції Фредерік РЕЙНФЕЛЬДТ під час спільної з Президентом Європарламенту прес-конференції зауважив, що він розпочне юридичний процес формального призначення Ж.БАРРОЗУ, щоб не створювати додаткових затримок з цим питанням.


“Я розпочну формальні процедури у Європейській Раді для того, щоб Ж.БАРРОЗУ міг бути призначений, щоб ми могли мати Президента Єврокомісії одразу після того, як Європарламент схвалить своє рішення”, - сказав прем’єр Швеції.


Як повідомляв УНІАН, 19 червня цього року лідери Євросоюзу на засіданні Європейської Ради (саміт голів держав та урядів країн-членів ЄС) одностайно підтримали кандидатуру Ж.БАРРРОЗУ на посаду Президента Єврокомісії.


При цьому лідери ЄС сподівалися, що кандидатуру Ж.БАРРОЗУ вдасться затвердити у Європарламенті ще до кінця липня.


4-7 червня у країнах Євросоюзу відбулися вибори до Європарламенту, за підсумками яких представники народних партій отримали майже третину місць в парламенті – 264 з 736-ти.


9 червня Ж.БАРРОЗУ, який також є “народником”, заявив про готовність балотуватися на другий термін президентства у Єврокомісії.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект