Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - УКРІНФОРМ

Верхня палата італійського парламенту (Сенат) підтримала новостворений уряд на чолі з прем'єр-міністром Енріко Леттою. Під час голосування щодо довіри новому уряду 233 депутати з 315 проголосували "за".


Джерело - ЦВППБ

27 квітня до України повернулися військові льотчики транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України, які впродовж трьох тижнів на військово-транспортному літаку Іл-76МД виконували завдання операції «Північний сокіл – 2013».


Джерело - ЦВППБ

ПАТ «Мотор Січ» розпочало реалізацію початкової стадії проекту зі створення середнього вертольота злітною масою 5-6 тонн, який носить робочу назву МСБ-6 «Отаман».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Грецький парламент схвалив доповнення до урядової програми заходів заощадження бюджетних коштів. Вперше за останні десятиліття в країні буде звільнено тисячі державних службовців.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Новоспечений прем’єр-міністр Італії Енрико Летта представив урядову програму. У ній він сформулював пріоритети своєї економічної політики. Після цього парламент голосуватиме про довіру урядові.


За матеріалами - Korespondent

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс виступив з низкою пропозицій щодо модернізації країни з метою вирішити накопичені за 50 років проблеми і відновити довіру суспільства до політики.


За матеріалами - Korespondent

Сьогодні королева Беатрікс зречеться престолу на користь старшого сина.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністерствам закордонних справ Росії і Японії доручено активізувати контакти з розробки взаємоприйнятних варіантів укладання мирного договору між країнами.


Джерело - УКРІНФОРМ

Відновлення дипломатичних відносин з Росією не розглядається в Грузії на жодному рівні, а планується обговорити з нею спрощення візового режиму.


За матеріалами - УНІАН

У Тернополі відзначили 95-ту річницю з дня підняття українського прапора на Чорноморському флоті.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Це був тривалий процес, але успішний. Інколи було складно, але усі відповідні лідери піднялися вище труднощів. Зі свого боку, НАТО і надалі забезпечуватиме мирне і безпечне середовище на усій території Косова.


Джерело - Українська енергетика

Компанія PGNiG, в якій Польщі належить частка в 72 відсотки, заявила, що її наглядова рада втратила впевненість в голові компанії, Гражині Піотровській-Оліві, одній з небагатьох жінок-топ-менеджерів в найбільших державних компаніях.


Джерело - Європейський простір

Згідно з домовленостями з міжнародними позичальниками, Греція скорочує бюджетників, запроваджує надзвичайно непопулярний податок на нерухомість та спрощує процедуру звільнення держслужбовців.


Джерело - УКРІНФОРМ

Влада Афганістану вітає продовження участі українських військових у новій тренувальній місії в країні і після виведення основних сил міжнародної коаліції у 2014 році.


Джерело - УНІАН

Російська сторона хоче наростити потужність свого флоту на українській території.


Джерело - Korespondent

Значне число іноземців, які приїхали до Іспанії на початку 2000-х з Колумбії, Еквадору чи Болівії, залишають її через високий рівень безробіття і невпевненість у економічних перспективах.


Джерело - УКРІНФОРМ

Голова комітету з нацбезпеки Палати представників Конгресу США Майкл Маккол вважає, що підозрювані у скоєнні теракту під час Бостонського марафону брати Царнаєви пройшли відповідний інструктаж.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

В Ісландії до влади повертаються консерватори й ліберали, які, схоже, збираються перервати переговори із Брюсселем про вступ країни до ЄС.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європа втрачає своїх громадян. З початку єврокризи рівень довіри європейців до ЄС суттєво знизився - навіть у таких традиційно дружніх до європейської ідеї країнах, як Німеччина.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Парламент у Белграді проголосував за угоду про примирення з Косово попри критику сербів, що живуть у Косово. Тепер ЄС чекатиме на реалізацію положень угоди.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У неділю, 28 квітня, новий уряд у складі 21 міністра присягнув на вірність Італії. Новопризначений прем'єр-міністр Енріко Летта постав перед непростим завданням вирішення старих проблем.


Джерело - Korespondent

Закони зачіпають податок на нерухомість, передбачають реформу державного та громадського сектору, в тому числі звільнення службовців і зміни в організаційній структурі Мінфіну.


Джерело - УНІАН

Країни Азії очолять процес відновлення світової економіки, показавши за підсумками поточного року зростання в 5,7%, повідомляється в доповіді Міжнародного валютного фонду.


Джерело - УНІАН

У момент прийняття присяги новим урядом Італії в президентському Квірінальському палаці невідомі відкрили стрілянину по карабінерах перед будівлею урядового палацу Кіджі в Римі.


Джерело - Українська енергетика

«Чистий оцінюваний дохід Ірану в 2012 році на рівні 69 млрд. доларів був значно нижчим, ніж дохід в 95 млрд. доларів, отриманий в 2011 році», - йдеться у звіті.


За матеріалами - Korespondent

Партії, які виступають проти приєднання Ісландії до ЄС, за даними ЗМІ, повинні сформувати коаліцію.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Президент Ж.М.Баррозу висловив намір передати пану Н.Міміце портфель захисту споживачів.


За матеріалами - УНІАН

Кабінет міністрів України схвалив проект указу Президента України «Про Річну національну програму співробітництва Україна-НАТО» (РНП).


Джерело - УКРІНФОРМ

Чисельність безробітних в Іспанії досягла 6 мільйонів осіб, що складає 27 відсотків від усього працездатного населення.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Сполучені Штати та Євросоюз готуються розпочати переговори щодо створення зони вільної торгівлі. По обидва боки Атлантики мають полегшити комерційні обміни.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Громадяни Італії зітхнули з полегшенням: президент країни Наполітано доручив Енрико Летта сформувати новий кабінет міністрів. На тлі кризи очікування від нового прем'єра надзвичайно високі. Та чи зможе він їх виправдати?


Джерело - Korespondent

Обвинувачений в організації бостонського теракту Джохар Царнаєв повідомив слідству, що вони з його старшим братом Тамерланом обговорювали можливість організації теракту в центрі Манхеттена в Нью-Йорку, передає телеканал NBC з посиланням на поліцію.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Парламент Республіки Молдова голосами 76 депутатів відправив у відставку спікера Маріана Лупу, троє виступили проти відставки голови законодавчого органу.


Джерело - УКРІНФОРМ

«Державний секретар США Джон Керрі сказав, що сирійський режим двічі вдавався до використання хімічної зброї», - йдеться у повідомленні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Меморандум взаєморозуміння про поставку Китаю близько 60 літаків Airbus був підписаний в четвер у Пекіні в рамках візиту в КНР президента Франції Франсуа Олланда.


Джерело - Українська енергетика

Комісія повідомила, що надіслала фінальні попередження 16 країнам, які не імплементували нові правила, і вже почала судові процедури проти Польщі, Словенії, Фінляндії, Болгарії, Естонії, Сполученого Королівська та Румунії.


Джерело - ЦВППБ

Станцію радіотехнічної розвідки "Кольчуга" експерти у галузі оборони визнали ключовим проектом для забезпечення обороноздатності країни.


Джерело - Голос Америки

У середу міністр оборони США Чак Хейгел зустрічається з єгипетськими офіційними особами. Це його перша подорож на Близький Схід з часу призначення на посаду міністра оборони.


Джерело - Голос Америки

На порядку денному переговорів - питання послаблення напруження між країнами-сусідами напередодні виведення військ НАТО з Афганістану наступного року.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Міністри закордонних справ Польщі, Литви, Данії та Нідерландів в ході візиту до Києва планують провести зустрічі, як з представниками української влади, так і опозиції.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Міжнародні правозахисні організації – Amnesty International та Human Rights Watch – оприлюднили свої звіти про систематичний підрив і порушення прав росіян на свободу слова, зібрання та об’єднання за рік перебування на третьому терміні Путіна.


Джерело - Korespondent

Слідчі виявили уламки пульта дистанційного керування на місці вибухів. В результаті їхнього аналізу було зроблено висновок, що управління бомбами здійснювалося з невеликої відстані.


Джерело - Українська енергетика

Уряд Польщі призначив Влодзімежа Карпінського новим міністром фінансів.


Джерело - УКРІНФОРМ

"У середу уряд Швейцарії повідомив, що "з метою зробити імміграцію більш прийнятною для суспільства", відтепер будуть запроваджені квоти на проживання на території цієї держави і для громадян решти 17-ти країн ЄС", - йдеться у повідомленні.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Молдови Влад Філат провів засідання Кабінету міністрів, подякувавши колегам по уряду за спільну роботу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

З 1 травня на Кіпрі розпочнеться поступове зниження відсоткових ставок за банківськими вкладами.


Джерело - УНІАН

Президент Італії Джорджо Наполітано віддав мандат на формування уряду другій особі у лівоцентристській демократичній партії Енріко Летта.


Джерело - УНІАН

Російський газовий монополіст «Газпром» упевнений, що серйозні європейські компанії не братимуть участі в «сумнівних» операціях з реверсних поставок газу до України.


Джерело - УКРІНФОРМ

Сирія була однією з тем його переговорів з шейхом Хамадом бін Халіфа Аль-Тані в Овальному кабінеті Білого дому.


Джерело - Голос Америки

Японський уряд викликав на розмову китайського посла у Токіо. Це сталося після того, як КНР знову надіслала групу кораблів у район спірного архіпелагу островів у Східнокитайському морі.


За матеріалами - УНІАН

“Міністри закордонних справ НАТО в найсуворіших термінах засуджують розвиток Корейською народно-демократичною республікою програм балістичних ракет та ядерної зброї”, - написано у заяві.


Джерело - Українська енергетика

Енергетична політика є одним з основних пріоритетів головування Литви в Раді Європейського Союзу. Найбільш важливими є питання створення спільного європейського ринку та зовнішньої енергетичної політики.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Вашингтоні завершилася щорічна спільна зустріч МВФ та Світового банку. Для переговорів з представниками міжнародних фінансових інституцій в американську столицю також прибула українська урядова делегація.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

У штаб-квартирі НАТО у вівторок відбулася традиційна весняна зустріч міністрів закордонних справ 28 держав-союзниць.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після поділу Чехословаччини Чехія тривалий час була фавориткою німецьких інвесторів, але сьогодні, як свідчить звіт Чесько-німецької торгівельно-промислової палати, Словаччина її швидко наздоганяє.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Один з найвідоміших спортивних босів Німеччини, голова ФК "Баварія" Улі Хенес зізнався в ухилянні від сплати податків. За п'ять місяців до парламентських виборів у ФРН цю тему не коментує хіба що лінивий.


Джерело - УКРІНФОРМ

Діючий віце-прем'єр Молдови, міністр закордонних справ і європейської інтеграції Юріє Лянке буде призначений на посаду виконуючого обов'язки голови уряду.


Джерело - УКРІНФОРМ

Підозрюваний у скоєнні вибухів у Бостоні 19-річний Джохар Царнаєв підтвердив свою причетність разом із загиблим 26-річним братом до цього теракту.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Усі французькі урядовці оприлюднили інформацію про свої статки. Цей крок став наслідком скандалу з "чорними рахунками" екс-міністра Жерома Каюзака.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на генерального прокурора країни Луїзу Ортега.


Джерело - УКРІНФОРМ

Європейський парламент відхилив план скорочення промислових викидів у регіоні, який мав стати наймасштабнішою подібною програмою боротьби зі зміною клімату в світі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Ризики для розвитку світової економіки у короткостроковій перспективі пов'язані, головним чином, з розвитком подій в єврозоні, зокрема на Кіпрі та в Італії.


Джерело - УКРІНФОРМ

Іран успішно провів випробування ракети середньої дальності класу "земля-море".


Джерело - УКРІНФОРМ

Венесуела розкололася навпіл після оголошення результатів президентських виборів. У зв'язку з тим, що Ніколаса Мадуро, не чекаючи перерахунку голосів, проголосили президентом, опозиція вийшла на вулиці з "каструльним бунтом".


Джерело - УНІАН

Ціни на золото в ході торгової сесії 15 квітня знизилися відразу на дев'ять відсотків, обвалившись нижче психологічно важливої ​​позначки в 1400 доларів за унцію.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це він сказав сьогодні у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Президент Європейської комісії Жозеф Мануел Баррозу у листі до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана підтвердив стурбованість останніми змінами до Конституції країни.


Джерело - Сайт ЦВППБ

Минулої п'ятниці міністр оборони України Павло Лебедєв заявив, що Росія заморозила проект щодо спільної розробки та випробування нового військово-транспортного літака Ан-70, а також не реагує на ініціативи Києва щодо Чорноморського флоту.


Джерело - Сайт Міністерства оборони України

Українські авіатори в рамках військово-транспортної операції “Північний cокіл – 2013” візьмуть участь у Дні високоповажних гостей та відвідають авіаційні бази м. Ольборг, авіабазу Туле та станцію Норд на острові Гренландія.


Джерело - Голос Америки

Керрі заявив у понеділок, що вони зробили чималий поступ у питанні кібер-безпеки, кліматичних змін і солідарності, якщо йдеться про загрозу Корейському півострову з боку КНДР.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

США та Організація американських держав підтримала заклик Капрілеса про перерахунок голосів. Опозиційний кандидат назвав Мадуро «нелегітимним президентом».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Острівна влада пообіцяла надати багатим іноземцям громадянство Кіпру. Паспорти можуть отримати вкладники, які під час кризи втратили на середземноморському острові понад три мільйони євро.


Радіо "Німецька хвиля" -

Шість великих країн ЄС оголосили війну податковим райським куточкам. Вони хочуть взяти за приклад американську модель боротьби проти приховування податків.


Джерело - УКРІНФОРМ

Троє людей, серед яких 8-річний хлопчик, загинули і 144 отримали поранення різного ступеню тяжкості внаслідок двох вибухів, що сталися під час щорічного Бостонського марафону.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Згідно з партійною програмою, основною метою «Альтернативи для Німеччини» є відмова від загальноєвропейської валюти та повернення до німецької марки.


Джерело - Korespondent

Канцлер Німеччини Ангела Меркель може оголосити про свою відставку під час свого третього терміну на посаді глави уряду в 2015 році. Про це у понеділок, 15 квітня, пише німецька газета Bild.


Джерело - Korespondent

З вечора понеділка і до заходу сонця у вівторок жителі Ізраїлю святкуватимуть 65 років з дня прийняття Декларації про незалежність країни.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У Хорватії на перших виборах до Європарламенту, що відбулись у неділю, обрано 12 депутатів. Найбільше своїх представників (шістьох) до Європарламенту делегує хорватський Християнсько-демократичний союз.


Джерело - Голос Америки

На думку високопоставленого представника американської розвідки, ядро терористичного угруповання аль-Кайда зруйновано до такої міри, що, ймовірно, воно більше не зможе здійснити масштабну атаку проти Заходу.


Джерело - УНІАН

Російський "Газпром" і Литва позначили переговорні позиції в триваючому вже кілька років конфлікті навколо постачань газу в країну.


Джерело - УНІАН

Радник Обами першим відчує наслідки введення США "акта Магнітського".


Джерело - Korespondent

Демонстрація була приурочена до 82 річниці заснування Іспанської республіки, проголошеної 14 квітня 1931 року.


За матеріалами - Korespondent

Кандидат у президенти Венесуели від опозиції Енріке Капрілес звинуватив владу країни у спробі фальсифікувати результати голосування.


Джерело - Korespondent

Ніколас Мадуро за попередніми даними Національної виборчої ради країни отримує 50,66% голосів.


Джерело - Korespondent

У суботу глава фінансового відомства Франції П'єр Московісі на зустрічі з колегами в Дубліні наголосив, що європейські норми банківської таємниці застаріли і що Європа повинна задати тон і перейти на нові міжнародні норми.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Про наявність засекреченої частини "списку Магнітського" повідомив представник Держдепу США. Ініціатори "Акта Магнітського" не задоволені тим, що до списку не потрапили високопоставлені російські чиновники.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Плутанина та непевність вразили спостерігачів зустрічі міністрів фінансів країн ЄС, що відбулась у Дубліні. Скільки грошей насправді потрібно Кіпру для порятунку?


Джерело - Korespondent

Корейську проблему китайські керівники обговорювали з держсекретарем США Джимом Керрі в ході його короткого візиту в Пекін.


Джерело - УНІАН

Переговори Міжнародного валютного фонду (МВФ) з Україною за програмою stand-by мають бути продовжені на щорічних зборах фонду у Вашингтоні (19-21 квітня).


За матеріалами - Korespondent

Португалії буде важко уникнути звернення за другим пакетом міжнародної допомоги навіть у тому випадку, якщо вона, як і Ірландія, отримає додатковий час на погашення виданих їй раніше екстрених кредитів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Як зазначається у заяві малазійського МЗС за підсумками зустрічі, присвяченої підготовці до XXII саміту АСЕАН,міністри закликали конфліктуючі сторони продемонструвати витримку і вжити заходів по зниженню напруженості.


Джерело - ЦВППБ

Міністерство оборони України підготувало програму реформування збройних сил до 2017 року. Як заявив на брифінгу глава військового відомства Павло Лебедєв, орієнтовно програма буде затверджена кабінетом міністрів на наступному тижні.


Джерело - УНІАН

В банках Кіпру знаходиться, як мінімум, 14,5 млрд доларів з України.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Про це заявив американський генерал Філіп Брідлав, якого розглядають як наступного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Провал переговорів із владою Косова за посередництва Євросоюзу впливатиме не лише на перебіг подій в регіоні, а й на зовнішню політику Белграда.


Джерело - Korespondent

У документі сказано, що розвідка США з "помірною упевненістю вважає, що КНДР зараз має ядерну зброю, яка може бути доставлена балістичною ракетою". Про дальності дії і другі тактичні характеристики ракети у відкритій частині доповіді не вказуються.


Джерело - Голос Америки

Міністри закордонних справ країн «Великої вісімки» завершили зустріч у Лондоні, увага якої зосереджувалася на напруженні на Корейському півострові, кризі в Сирії та ядерній програмі Ірану.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

«Французька армія проводить вперше за останні 50 років військову операцію такого масштабу майже самостійно», - наголосив міністр.


Джерело - УКРІНФОРМ

Іспанія в IV кварталі 2012 року в порівнянні з іншими країнами Євросоюзу продемонструвала рекордний показник падіння середньорічних цін на нерухомість, який склав 12,8%.


Джерело - УКРІНФОРМ

Російський газовий монополіст "Газпром" помилково робить ставку на будівництво нових трубопроводів у ситуації неповного завантаження вже існуючих, замість розвитку можливостей поставок скрапленого природного газу, що є.


Джерело - Korespondent

Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, який прибув в четвер вранці з візитом до Сеула, закликав владу КНДР "припинити загрозливі висловлювання та дії".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

«Допомога США Україні у 54 млн доларів спрямована на сприяння розвитку демократичної, процвітаючої, безпечної і повністю інтегрованої до євроатлантичної спільноти України», - йдеться у підсумковому документі Держдепартаменту.


Джерело - УНІАН

Американський мільярдер Сорос розкритикував позицію уряду Німеччини.


За матеріалами - Голосу Америки

Керрі сказав, що сподівається, що остаточно вдасться укласти близькосхідну мирну угоду. Він також заявив, що США категорично виступають проти виготовлення Іраном ядерної зброї.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Газети звернули також увагу на те, що польські урядові очільники були заскочені заявою Путіна про те, що нібито Москва узгодила з польською стороною плани будівництва через її територію (в обхід України) другої лінії газогону «Ямал – Європа-2».


За матеріалами - Korespondent

На думку міністра оборони США Чака Хейгела, КНДР підійшла занадто близько до "небезпечної межі", маючи на увазі північнокорейські погрози на адресу США і Південної Кореї.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

На тлі приготувань до поховання Маргарет Тетчер у Великій Британії відбуваються заходи на вшанування пам’яті про першу жінку прем’єр-міністра країни.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Громадянський конфлікт у Сирії, криза навколо Північної Кореї та іранська ядерна програма будуть в центрі уваги міністрів закордонних справ «Групи восьми» провідних країн світу. Сьогодні в Лондоні вони продовжать діалог щодо цих питань.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Київ не переконав місію Міжнародного валютного фонду, що виконає передумови для відновлення кредиту stand-by загальним обсягом 15,3 мільярди доларів. Представники МВФ поїхали з Києва без кредитної угоди.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Однією з чергових проблемних країн Єврозони може стати Словенія. Від уряду у Любляні очікують термінових заходів для подолання кризи у банківському секторі і реформ. В іншому випадку країну очікує рецесія.


Джерело - Українська енергетика

Райков сказав, що питання потребує "ще одного глибокого аналізу", зокрема щодо відповідності Третьому енергетичному пакету ЄС - правилам лібералізації ринків газу та електроенергії в країнах-членах ЄС.


Джерело - Українська енергетика

Прийняття рішення щодо експорту природного газу буде ключовим пріоритетом, заявив кандидат на посаду міністра енергетики США Ернест Моніц перед конгресменами.


Джерело - УКРІНФОРМ

КНДР завершила підготовку до запуску ракет, але активних дій поки не розпочинає, повідомляє південнокорейське міжнародне радіо з посиланням на останні данні розвідки міністерства оборони країни.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Франції Франсуа Олланд хоче викорінити офшори в Європі та заснувати фінансову прокуратуру.


Джерело - Korespondent

Україна і Туреччина планують до наступного року підписати угоду про зону вільної торгівлі, повідомляє міністерство економічного розвитку і торгівлі.


Джерело - Korespondent

Громадяни Кіпру до настання кризи були більш ніж втричі багатшими за жителів Німеччини. Саме через це, згідно зі звітом Європейського центрального банку, єврозона не прагнула надавати більш солідну допомогу острівній державі.


Джерело - Korespondent

Представник Європейської Комісії Майя Кочиянчич в інтерв'ю Голосу Америки вітала помилування екс-глави МВС Юрія Луценка, але наголосила, що цього мало для підписання з Україною Угоди про асоціацію.


За матеріалами - сайту Міністерства оборони України

8 квітня у Державному підприємстві “Укроборонсервіс” відбулася міжнародна конференція, присвячена більш широкому інформуванню українського суспільства та міжнародної спільноти про здійснення демілітаризаційного проекту Трастового фонду НАТО в Україні.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент США Барак Обама 10 квітня направить на розгляд Конгресу проект державного бюджету на новий фінансовий рік, який розпочнеться 1-го жовтня.


Джерело - Korespondent

Американські війська, розміщені на Далекому Сході, перебувають в стані готовності до перехоплення північнокорейської балістичної ракети, яку Пхеньян, за повідомленням Сеула, може запустити в середу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як мініатюрний Люксембург став найпривабливішим місцем для збереження грошей у Європейському Союзі, причому цілком легально.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Три французькі міністри опублікували інформацію про свої статки. Після скандалу з таємним рахунком екс-міністра Жерома Каюзака оприлюднити дані про власність мають усі члени Кабінету міністрів Франції.


Джерело - УКРІНФОРМ

10 квітня КНДР може розпочати запуски своїх ракет. Раніше Північна Корея саме до цієї дати закликала усіх іноземців в інтересах їх безпеки залишити Корейський півострів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен відвідає Південну Корею і Японію 11-16 квітня.


Джерело - УКРІНФОРМ

В аварії гелікоптера НАТО, яка сталася у вівторок на сході Афганістану, загинули двоє американських військовослужбовців.


Джерело - УКРІНФОРМ

Голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск не виключає можливості покарання осіб, причетних до підписання без його відома у минулу п’ятницю меморандуму з "Газпромом" щодо газопроводу "Ямал-Європа-2".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Перший бойовий твердотілий лазер встановлять на одному із військових кораблів у Перській затоці. Це відбудеться на два роки раніше від запланованої дати - вже у 2014 році.


Джерело - Українська енергетика

За його словами, Південний газовий коридор має бути запущений, і Європа має отримати змогу купувати газ в Азербайджану і Туркменістану.


Джерело - Українська правда

Наступною країною-жертвою боргової кризи в єврозоні може стати Словенія, яка потребує екстреної фінансової допомоги.


Джерело - Korespondent

Тисячі вчителів у Данії, виступаючи проти масового локауту, сьогодні, 9 квітня, вишикувалися в живий ланцюг довжиною близько 35 кілометрів, який розтягнувся між містами Копенгаген і Роскілле.


Джерело - УКРІНФОРМ

Російський "Газпром" і голландська газотранспортна компанія "Gasunie" починають роботу над проектом із розширення газопроводу "Північний потік".


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Спостерігачі вважають, що войовнича риторика з Північної Кореї має на меті, насамперед, посилити авторитет влади 30-річного лідера країни Кім Чен Ина.


Джерело - УНІАН

Заступник Державного секретаря США Тера Саненшайн цього тижня відвідає Україну.


За матеріалами - УНІАН

Сили самооборони Японії в ніч на вівторок розмістили два ЗРК "Петріот" у будівлі Міноборони в центрі Токіо для перехоплення північнокорейської ракети, пуск якої можливий вже в середу, повідомили японські ЗМІ.


Джерело - Інтерфакс

Дамаск у понеділок відмовився прийняти місію експертів ООН, які повинні були з'ясувати факти використання в ході сирійського конфлікту хімічної зброї.


Джерело - Korespondent

Президента Чорногорії Філіпа Вуяновича переобрали на третій термін. За даними Державної виборчої комісії, Вуяновича підтримали 51,2 відсотка виборців, а за його опонента Міодрага Лекіча проголосували 48,8 відсотка.


Джерело - Korespondent

Спільна індустріальна зона Північної і Південної Кореї Кесон у вівторок повністю зупинила роботу. Як повідомляє агентство Ренхап, близько 53 тисячі робітників з Півночі не вийшли на свої місця.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Камерон повернувся до Лондона з Мадриду у зв'язку із смертю Маргарет Тетчер", - йдеться у повідомленнях.


Джерело - УКРІНФОРМ

Україна витратить 100 млн грн на підготовку фрегата "Гетьман Сагайдачний" для участі в операціях "Океанський щит" та "Аталанта".


Джерело - УКРІНФОРМ

Головна причина - зниження курсу ієни після ухваленого Центральним банком Японії рішення зберегти базову процентну ставку на рівні 0-0,1% річних і розширити програму з викупу активів із ринку на 50 трильйонів ієн - до 151 трильйона ієн.


Джерело - Українська енергетика

Прем’єр-міністр Литви Альгірдас Бутк’явічус заявив, що в обмін на дешевший газ, Росія може попросити Литву підписати довготермінову угоду щодо постачання газу до Калінінграду за встановленими тарифами.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це йдеться у заяві прес-секретаря Ради національної безпеки США Кейтлін Хейден з приводу помилування Юрія Луценка, оприлюдненій у понеділок прес-службою Білого дому.


Джерело - Korespondent

Королева Великобританії Єлизавета II направить особистий лист зі співчуттями рідним Маргарет Тетчер.


Джерело - Korespondent

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон перервав своє європейське турне у зв'язку зі смертю Маргарет Тетчер.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Єврозона скочується в рецесію.Подальші заходи заощадження тільки погіршать ситуацію, кажуть деякі економісти. Інші ж дотримуються протилежної думки.Великі борги, глибока рецесія та масове безробіття – зараз із цими поняттями у багатьох асоціюється Греції.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Публікацію у межах проекту Offshore Leaks даних про осіб, причетних до ухиляння від сплати податків, називають сенсацією року. Проте що за організація стоїть за оприлюдненням даних, отриманих від анонімного джерела?


За матеріалами - УНІАН

Канцлер закликала російського президента надати шанс неурядовим організаціям.


Джерело - УНІАН

Точні дані про розміри "стрижок" депозитів на Кіпрі будуть опубліковані сьогодні.


Джерело - Korespondent

Відповідно до плану, Південна Корея повинна дати негайну, але адекватну відповідь на будь-які дії з боку Пхеньяну, тобто, ця відповідь має бути абсолютно рівнозначною із застосування типів зброї і потужності можливого удару Північної Кореї по Півдню.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Президент Коморовський запевнив Віктора Януковича, що польська сторона не робитиме жодних кроків у газовій співпраці з Росією, які становили б загрозу національним інтересам України", - наголосив міністр канцелярії президента РП Яромір Соколовський.


Джерело - УКРІНФОРМ

Прихильники діючого президента Філіпа Вуяновича, який балотувався на цей пост ще на один термін, стверджують, що за нього віддали голоси понад 51% виборців.


Джерело - УКРІНФОРМ

В неділю на центральній площі Загреба пройшов масовий протест проти використання в Хорватії кирилиці. Близько 20 000 людей, серед яких було багато ветеранів війни 1991-1995 років за незалежність країни від Югославії.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Представник Пентагону заявив, що випробування ракети Minuteman III були відкладені оборонним відомством США через побоювання, що Пхеньян може невірно інтерпретувати запуск", - зазначається в повідомленні.


Джерело - Українська енергетика

Фінська енергокомпанія Fennovoima розпочала переговори з російською державною компанією "Росатом" щодо нового ректора у громаді Пюхяйокі на півночі Фінляндії.


Джерело - Korespondent

Дискусії тривали дві доби, відбулося три пленарних засідання, а також низка двосторонніх зустрічей.


Джерело - УКРІНФОРМ

У болгарський порт Варна в п'ятницю прибув український базовий морський тральщик "Черкаси". Він входить до Оперативної групи військово-морської співпраці в Чорному морі Blackseafor, яка проведе тут навчання.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Центральна виборча комісія Болгарії допустила до участі в дострокових парламентських виборах, які мають відбутися 12 травня цього року, 38 партій та 7 коаліцій.


Джерело - Українська правда

Переговори між Україною і Росією про створення консорціуму для управління українською ГТС припинені.


За матеріалами - Голосу Америки

У неділю два винищувачі ВПС США F-22 Raptor були відправлені з авіабази на японському острові Окінава на базу Осан, що за 65 кілометрів від Сеула.


Джерело - Голос Америки

Нещодавно Пентагон скасував заборону на участь військовослужбовців жіночої статі у бойових операціях. Хоча певна частина суспільства не розуміє цього кроку, загалом, рішення Міністерства оборони сприймається позитивно.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У найбільшому місті Казахстану Алмати сьогодні розпочинаються дводенні переговори щодо ядерної програми Ірану. Це чергова спроба шести провідних держав світу і керівництва ісламської республіки дійти згоди в цьому питанні.


Джерело - УНІАН

Верховний суд Кіпру перевіряє законність списання коштів вкладників Bank of Cyprus і Laiki.


Джерело - УКРІНФОРМ

У Банку Кіпру знищили усі документи, пов'язані із скандальною масовою закупівлею грецьких держоблігацій, яка підвела до банкрутства усю банківську систему країни.


Джерело - УКРІНФОРМ

МЗС планує зайнятися паспортизацію країн у сфері зовнішньоекономічних відносин для визначення найперспективніших для України.


Джерело - Українська правда

Британське видання The Guardian опублікувало витяги з розслідування Міжнародного консорціуму розслідувальної журналістики про більш ніж 100 тисяч власників банківських рахунків в офшорних зонах.


Джерело - Korespondent

Навальний зазначив, що бажає в майбутньому домогтися кримінального переслідування Путіна, Ротенберга, Тимченко та інших.


Джерело - Korespondent

Парламентарії країн G20 готові до обговорення законодавчих ініціатив для вирішення проблем світової економіки, повідомив глава сенату Мексики Ернесто Кордеро в ході церемонії відкриття четвертого форуму групи в Мехіко.


Джерело - Korespondent

Станом на 1 березня США мали 1 тис 654 ядерні боєголовки на розгорнутих МБР, БРПЧ і ВБ. Росія мала 1 тис 480 ядерних боєголовок на таких самих носіях.


За матеріалами - УНІАН

Президент Франції Франсуа Олланд наголошує, що колишній міністр бюджету країни Жером Каюза завдав шкоди республіці тим, що приховав інформацію про наявність в нього рахунку в швейцарському банку.


Дерело - Радіо "Німецька хвиля"

Видобуток сланцевого газу викликає багато суперечок у Німеччині. Комісар ЄС із енергетики пропонує припинити емоційну дискусію, щоб країна не пасла задніх у використанні перспективних технологій.


Джерело - Українська енергетика

Ештон заявила це в Анкарі напередодні переговорів щодо ядерної програми Ірану, що відбудуться в Казахстані цієї п’ятниці та суботи, і на яких вона вестиме перемовини від імені США, Китаю, Росії, Британії, Франції та Німеччини.


Джерело - Korespondent

Найважча фаза економічної кризи в Європі позаду, заявив голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.


Джерело - Korespondent

Південнокорейські та американські спецслужби підозрюють, що КНДР могла перекинути до свого східного узбережжя балістичну ракету середньої дальності типу Мусудан.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це у Варшаві заявив міністр Держказначейства Польщі Міколай Будзановський, коментуючи появу інформації у ЗМІ щодо пропозиції президента Росії Володимира Путіна повернутися до проекту розбудови Ямальського газопроводу.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Протиракетну систему THAAD буде розгорнуто на острові Гуам найближчими тижнями - в якості запобіжного засобу проти загрози ракетного нападу з боку Пхеньяну", - зазначається в заяві американського оборонного відомства.


Джерело - УКРІНФОРМ

КНДР попередила Вашингтон про готовність використовувати свою ядерну зброю для зриву погроз зі сторони США.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Тривалий час США робили ставку не на індустрію, а на економічну модель надання фінансових послуг. Фабрики роками стояли зачиненими, або ж перемістилися за кордон. Тепер класична індустрія може відродитися.


За матеріалами - Korespondent

Сьогодні, 3 квітня, кіпрський президент Нікос Анастасіадіс призначив новим міністром фінансів Харіса Георгіадіса, що займав раніше пост міністра праці.


Джерело - Українська правда

Міністерство закордонних справ скоротило фінансування свого центрального апарату та дипломатичних представництв України за кордоном.


Джерело - Голос Америки

Позитивний торговельний баланс між США та Україною у 2012-му році скоротився на майже 100 мільйонів доларів та склав 584 мільйони доларів. Про це йдеться у доповіді про "Перепони для міжнародної торгівлі".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Економічна драма перетворюється на кримінальний трилер: кіпрським банкам закидають надання мільйонних кредитів політикам та наближеним бізнесменам.


Джерело - УКРІНФОРМ

Так прокоментував заступник міністра закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрій Попов заяви окремих політиків про те, що неодмінною умовою для приєднання країни до ЄС має стати її обов'язковий вступ до НАТО.


Джерело - УКРІНФОРМ

Держсекретар США Джон Керрі заявив, що США готові захищати себе і своїх союзників - Південну Корею та Японію - від загрози з боку КНДР.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це заявив радник Президента Литви Лаврінас Йонавічюс в інтерв’ю “Радіо новин” напередодні візиту до Вільнюса Президента Туреччини Абдуллаха Гюля.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Рівень безробіття в усіх країнах-членах Європейського Союзу (ЄС-27) у лютому зріс до 10,9% проти 10,8% у січні 2013 року.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Парламент Словенії на своєму засіданні одностайно схвалив приєднання Хорватії до ЄС.


Джерело - УНІАН

НАТО вдосконалить захист від кібератак цієї військової-політичної організації та її країн-членів.


Джерело - Korespondent

Військово-повітряні сили Ізраїлю вперше з листопада минулого року, коли набуло чинності палестино-ізраїльське перемир'я, атакували сектор Гази.


За матеріалами - Української енергетики

Болгарія з Угорщиною та трьома іншими центрально-європейськими країнами увійде до нового енергетичного об'єднання. Запрошення приєднатися до проекту прозвучало під час зустрічі президента Росена Плевнелієва зі своїм угорським колегою Яношем Адером.


Джерело - Українська енергетика

З усіх компаній, що стратегічно націлені на розробку нетрадиційного газу за межами Північної Америки, Chevron взялася за програму-максимум, отримавши ділянки у не менш як п’яти країнах Східної Європи.


Джерело - Сайт Міністерства оборони України

У Севастополі розпочав діяльність навчально-тренувальний центр морських операцій ВМС ЗС України для підготовки національних підрозділів та підрозділів інших країн для спільних дій із силами НАТО, ЄС або в складі інших коаліцій антипіратської спрямованості


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Росії Володимир Путін заборонив Міноборони країни ремонтувати військові кораблі на зарубіжних корабельнях


Джерело - УКРІНФОРМ

США розмістили у водах біля Південної Кореї ракетного есмінця "Фіцджеральд" з комп’ютеризованим зенітним комплексом стеження і наведення "Айджіс".


Джерело - Korespondent

Економіка США перебуває в небезпеці, будучи надутою грошима Федрезерву кулькою, який лопне вже через кілька років, стверджує Девід Штокман, який відповідав за бюджет при президенті Рональді Рейгану.


Джерело - Голос Америки

фінансова криза на Кіпрі вступила в нову фазу – судову. Кіпрська православна церква, якій загрожувала втрата близько 100 мільйонів доларів у разі сплати екстраординарного податку з її депозитів Bankі Of Cyprus, успішно оскаржила в суді такі дії влади.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Князівство Андорра, розташоване на кордоні між Іспанією та Францією, стало новим магнітом для капіталів з пострадянського простору. Чи стане ця країна новим "Кіпром", дізнавалася DW.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Політична криза в Італії, яка виникла місяць тому після парламентських виборів, набирає нових обертів. Оскільки провідні партії не змогли сформувати правлячої коаліції, то президент Джорджо Наполітано призначив дві експертні комісії.


Джерело - Korespondent

Американські розвідслужби поки не зафіксували ознак того, що армія КНДР готується до війни.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама розглядає як одного з кандидатів на посаду посла США в Японії дочку 35-го президента 55-річну Керолайн Кеннеді.


Джерело - Korespondent

У Сирії на березі Середземного моря рибалки виявили шпигунське обладнання, заховане у штучних каменях. Імовірно, пристрої були встановлені ізраїльськими військовими для спостереження за російським флотом.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це заявив офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич, коментуючи заяву МЗС Грузії, в якій російські військові навчання на Чорному морі названо провокаційними і такими, що суперечать інтересам регіональної стабільності.


Джерело - Голос Америки

У Кіпр майже щогодини почали літати літаки, переповнені російськими бізнесменами, які намагаються вирішити проблему на російський манер – через свої зв’язки, вірячи, що до них буде особливий підхід, і вони заберуть свої гроші.


Джерело - Korespondent

Фірма, яка належить родичам президента Кіпру Нікоса Анастасіадіса, вивела 21 млн євро з острівного банку Laiki за кілька днів до накладення заборони на перекази з рахунків, повідомляють грецькі ЗМІ.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Фінансова "стрижка" на Кіпрі не обійдеться лише 30 відсотками від вкладень. Банківські гаманці у понад 100 тисяч євро можуть "потоншати" на 60 відсотків. Таку інформацію підтвердив Центральний банк Кіпру.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Відносини між церквою та державою в Іспанії традиційно були тонкою матерією. Однак за умов економічної кризи грані нівелюються, і навіть скромний підробіток монахинь монастирю тепер цікавить місцеву владу.


Джерело - Korepondent

Міністр оборони Південної Кореї Кім Кван Чжин в понеділок заявив, що Сеул розробляє план "активного стримування" КНДР.


Джерело - Українська енергетика

У неділю Ізраїль розпочав отримувати газ із великого морського родовища, що стало першим результатом довгострокового проекту зі скорочення енергетичної залежності країни та посилення її економіки.


Джерело - Українська енергетика

Фінляндія пояснює бажання будувати термінал в своєму місті Інкоо тим фактом, що споживає газу в кілька разів більше, ніж Естонія.


Джерело - УКРІНФОРМ

Головний прокурор Грузії Арчил Кбілашвілі не виключає, що президент країни Михаїл Саакашвілі буде допитаний в ході розслідування ряду справ.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Папа Франциск відслужив першу з початку свого понтифікату пасхальну месу на площі Святого Петра в Римі, і виступив із посланням до "Міста і світу" (Urbi et orbi).


АНАЛІТИКА

Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Після Франко іспанці бачили в ЄС символ права та європейського дороговказу. Можливо, це й було так. До рубікону – заміни песо на євро.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Тиск на Обаму посилюється: за останніми даними американської та британської розвідок, у Сирії знов застосовують хімічну зброю. У Вашингтоні лунають заклики втрутитися. Але президент США зволікає.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Вражаючим було те, що ілюзії щодо «одужання» Португалії навіть існували. Неперевершеним був та залишається, можливо, єдиний факт, що уряд на чолі з прем’єром Педро Коельо неухильно та послідовно втілював виключно консервативні принципи.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - Української правди

Європейський суд із прав людини встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко по "газовій справі" і порушення її прав у зв'язку з арештом.


Джерело - Korespondent

Американський сенатор Ліндсі Грем у своєму виступі на телеканалі CBS заявив, що бездіяльність Вашингтона щодо ситуації із застосуванням хімічної зброї в Сирії може обернутися війною між Іраном і США і розпадом самої Сирії.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Кожара в Братиславву не приїхав. Не існує жодного сенсу розмірковувати про те, що призвело до такого рішення. Воно одне – страх.


Джерело - OSP-UA.INFO

Наскільки довго продовжуватиметься ця безплідна, безперспективна та майже безглузда політика Європейського Союзу і країн-членів ЄС стосовно режиму Януковича і його групи?


Джерело - Korespondent

Міністри закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і міністр європейських справ Данії Ніколай Ваммен повідомили, що з європейської сторони немає остаточного рішення щодо підписання угоди, і українській стороні ще багато чого необхідно зробити.


Джерело - Korespondent

Порівняно слабкі економічні показники єврозони, особливо її найбільшої економіки - Німеччини, змушують інвесторів скорочувати вкладення в активи, номіновані у євро, пише Ъ у статті Єврозона йде від дорогого євро.


Джерело - Korespondent

У понеділок на фініші найстарішого марафону по вулиці Доброї волі в Бостоні були приведені в дію саморобні вибухові пристрої.


Джерело - Korespondent

Радник з національної безпеки Том Донілон привіз президентові Володимиру Путіну секретне послання, в якому викладені запропоновані Вашингтоном заходи із налагодження відносин.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Коли все навкруги розгромлено, існує лише один вихід заради національного порятунку – відмова від того, що призвело до національної катастрофи. Це відмова від євро.


Джерело - OSP-UA.INFO

Вимальовується два сценарії, інших не існує.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама направив до Конгресу проект бюджету на наступний фінансовий рік обсягом у 3 трильйони 800 мільярдів доларів.


Джерело - Korespondent

Власники незастрахованих депозитів у найбільшому банку Кіпру Bank of Cyprus не зможуть отримати 60% коштів як мінімум до вересня.


Джерело - УНІАН

Екс-прем'єр Великобританії "залізна леді" Маргарет Тетчер померла в понеділок уранці у віці 87 років.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Загострення конфлікту з Північною Кореєю припало саме на період урізань бюджету в США. Проте навіть попри скорочення видатків на оборону Вашингтон зберігає спокій.


Джерело - УКРІНФОРМ

Американська розвідка дійшла висновку, що керівництво КНДР має намір утілити в життя деякі зі своїх погроз щодо Південної Кореї і США і найближчими днями здійснить запуск принаймні однієї ракети.


Джерело - Korespondent

Дані про роботу кіпрських банків у період перед крахом знищені, стало відомо з доповіді Alvarez and Marshal. Документ 26 березня надійшов у розпорядження Центробанку держави, розповіло джерело каналу CyBC.


Джерело - Lenta

Міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс подав у відставку, причому його прохання вже задоволене президентом країни Нікосом Анастасіадісом.


Джерело - УКРІНФОРМ

США в ніч на понеділок направили в Південну Корею два винищувачі F - 22 Raptor. Вони візьмуть участь в американсько-південнокорейських навчаннях Foal Eagle.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект