НОВИНИ

26.04.2013 | Кабмін схвалив проект указу Януковича про співпрацю з НАТО
За матеріалами - УНІАН

Як повідомляється на Урядовому порталі, проект документа розроблено Міністерством закордонних справ України з метою впорядкування нормативної бази відносин України з НАТО відповідно до закону України «Про засади внутрішньої та зовнішньої політики України» в частині забезпечення позаблокового статусу держави.

 Планується, що даний указ замінить указ Президента України від 12 травня 2009 року «Про річну національну програму з підготовки України до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору».

 Відзначається, що прийняття указу Президента України має спростити процедури, якими регулюється процес підготовки, введення в дію РНП та реалізація заходів з їх виконання.

 Зокрема, причетні органи влади зможуть вносити заходи з виконання РНП безпосередньо до своїх відомчих планів діяльності. Таким чином, усувається необхідність для центральних органів виконавчої влади розробляти і затверджувати щорічні Плани заходів з виконання РНП на рівні Кабінету міністрів України.

 Визначення виконавців кожного тематичного блоку та конкретизація заходів з виконання РНП у планах діяльності державних органів гарантуватиме контроль за їхньою реалізацією та відображення у відомчих звітах про виконання РНП, які узагальнюватимуться Міністерством закордонних справ і подаватимуться через Кабінет міністрів України до Адміністрації Президента України.

 Крім того, схвалений проект указу Президента передбачає також подання проектів РНП на наступні роки до 15 грудня року, що передує плановому, а не до 1 лютого планового року, як це було у попередні роки. Це дозволить прискорити процес ухвалення РНП та вдосконалити механізм реалізації конструктивного партнерства з Організацією Північноатлантичного договору з усіх питань, що становлять взаємний інтерес.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект