НОВИНИ

04.04.2013 | Комісар ЄС: видобуток сланцевого газу має шанси в Європі
Дерело - Радіо "Німецька хвиля"

Комісар ЄС із енергетичних питань Гюнтер Оттінгер вважає, що Європа має хороші шанси для видобутку сланцевого газу із глибоких пластів гірських порід. Про це він заявив в інтерв'ю газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung. Водночас він піддав критиці скептичне ставлення в Німеччині до так званого фрекінгу, як називається технологія видобутку сланцевого газу. Єврокомісар звернув увагу на те, що фрекінгом цікавиться вже і Польща, й Великобританія. Постачати до Європи сланцевий газ, за його словами, зможе й Україна.

На думку Оттінгера, дебати про сланцевий газ провадяться в Німеччині надто емоційно. Він не радить казати остаточне "ні" фрекінгу, інакше, застерігає єврокомісар, країна залишиться осторонь технологічного розвитку в цій сфері. В Німеччині існує небезпека відкидання потрібних проектів, заявив політик. На його думку, це може погано відгукнутися в наступному десятилітті. "Ми повинні бути готовими йти на певні ризики, щоб залишатися конкурентоспроможними", - зауважив Оттінгер.

Фрекінг передбачає закачування у надра землі під великим тиском воду та хімічні реагенти, щоб розколоти породу і з неї міг виділитися газ. Критики вважають, що хімікалії можуть всотуватися надто глибоко й отруювати підземні води. До того ж, для фрекінгу необхідне буріння численних свердловин, що трактують як надто значне втручання в природу. Уряд Німеччини хоче врегулювати використання технологій для видобутку сланцевого газу спеціальним законом.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект