ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

08.04.2013 | США: зі скороченим оборонним бюджетом проти Північної Кореї
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У своїй першій великій промові у ранзі міністра оборони США Чак Хейгел висловив занепокоєння погрозами Північної Кореї, назвавши її "справжньою загрозою" для інтересів Сполучених Штатів Америки. Та водночас він оголосив про масштабні заходи заощадження, до яких має готуватися Пентагон у зв'язку із загальним скороченням американського бюджету.
 
"Ми робимо все, що в наших силах, співпрацюємо з Китаєм та іншими країнами, аби розрядити ситуацію на Корейському півострові", - сказав Хейгел під час виступу перед студентами Національного університету оборони у Вашингтоні у середу, 3 квітня.
 
Ескалація конфлікту
 
Попередження міністра оборони пролунали після того, як Північна Корея заборонила доступ південнокорейських працівників до Кесонської промислової зони. Кесон був поодиноким випадком успішної співпраці Пхеньяна з Сеулом. Трохи згодом КНДР ще більше загострила ситуацію, оголосивши, що принципово санкціонувала здійснити ядерний удар по США. Напруження на Корейському півострові відчутно посилилося після успішного запуску Пхеньяном ракети-носія далекого радіусу дії у грудні та проведення третього атомного випробування у лютому. Через це Рада безпеки ООН посилила санкції проти Північної Кореї.
 
"Теоретично така риторика є політичною - це стратегія ведення переговорів і водночас намагання приховати за військовою міццю економічну слабкість країни, - сказав у розмові з DW Ентоні Кордесман, експерт у галузі оборони вашингтонського Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS). Загроза, на його думку, полягає в тому, що подібна риторика може викликати ланцюгову реакцію, наслідки якої неможливо буде передбачити. Адже те, що починається з незначного інциденту, може перерости у справжню воєнну конфронтацію, наголосив експерт.
 

ПРО на острові Гуам
 
І хоча Північна Корея поки що не має технологій, аби ракетним ударом досягти основної території США, проте вона становить значну небезпеку для регіону Північної Азії, котрий відіграє важливу роль для світової економіки, підкреслив Кордесман.
 
3 квітня Пентагон також оголосив, що будуватиме систему ПРО на острові Гуам у Тихому океані. Окрім того, США з Південною Кореєю до кінця квітня разом проводитимуть військові навчання. "Стратегія тут - як і раніше - разом працювати, проводити спільні навчання і спільно консультуватися", - пояснює Баррі Певел, аналітик вашингтонського експертного центру Atlantic Council.
 
Невчасні заощадження?
 
Проте саме зараз, коли конфлікт на Корейському півострові загострюється, міністерство оборони США зіткнулося з необхідністю скорочення бюджету. На початку березня Конгрес США зазнав невдачі у своїй спробі запобігти автоматичному скороченню бюджету. Тож протягом наступних десяти років видатки має бути скорочено на трильйон доларів, з яких на міністерство оборони припало 500 мільярдів. Вже цьогоріч Пентагон повинен зменшити витрати на 41 мільярд доларів.
 
Ентоні Кордесман ставиться до таких планів з певними застереженнями. "Треба бути обережними, говорячи про скорочення, - наголошує він. - Адже йдеться про державу, котра виділяє на свої збройні сили набагато більше, ніж будь-яка інша країна".
 
Окрім основних оборонних програм США будуть в майбутньому дедалі більше покладатися на їхніх головних союзників - зокрема на Південну Корею, вважає Певел. "США мають найбільшу мережу союзників у світі", - наголосив експерт, зазначивши, що з часом країна залучатиме своїх союзників у набагато більших масштабах, ніж нині.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект