НОВИНИ

24.04.2013 | Царнаєв зізнався у теракті в Бостоні - ЗМІ
Джерело - УКРІНФОРМ

Підозрюваний у скоєнні вибухів у Бостоні 19-річний Джохар Царнаєв підтвердив свою причетність разом із загиблим 26-річним братом до цього теракту.

Фото: obozrevatel.com
 
Про це повідомило boston.com із посиланням на неназваного високопосадовця правоохоронних органів США.
 
«Джохар Царнаєв підтвердив представникам влади ще в неділю, що за вибухами під час Бостонського марафону стояли він та його брат. Царнаєв зробив це зізнання агентам ФБР, які допитували його в медичному центрі «Бет Ізраїль Діконесс», де його лікують після вогнестрільних поранень. Тоді йому ще не було зачитано «правило Міранди», - йдеться у повідомленні.
 
«Правило Міранди» передбачає, що затриманий має бути повідомлений про те, що будь-яка інформація, отримана від нього до призначення адвоката може бути використана проти нього. Таким чином, юридична допустимість зізнання Джохара Царнаєва має бути поставлена під питання.
 
Проте в інтерв’ю для Boston Globe високопосадовець зазначив, що влада не занепокоєна такою можливістю, оскільки у них є «сильний свідок» - чоловік, якого брати Царнаєви захопили у минулий четвер ввечері. За інформацією джерел у поліції, потерпілий розповів, що коли підозрювані намагалися його залякати і наводили на нього пістолет, Тамерлан Царнаев сказав: «Ми тільки що вбили поліцейського. Ми підірвали марафон. І тепер ми збираємося в Нью-Йорк».
 
Наразі правоохоронці перевіряють, чи були у братів друзі чи спільники в Нью-Йорку, які збиралися допомогти їм переховуватися.
 
Нагадаємо, затриманий правоохоронцями Джохар Царнаєв та його загиблий після стрілянини брат Тамерлан підозрюються у скоєнні вибухів у Бостоні, внаслідок яких загинуло троє осіб, і, за останніми даними, понад 260 отримали поранення.
 
Джохару Царнаєву в понеділок були висунуті звинувачення у використанні зброї масового ураження проти осіб та майна в Сполучених Штатах, що призвело до загибелі людей. Його також звинувачують у навмисному знищенні майна з використанням вибухового пристрою, що призвело до загибелі людей. Максимальним покаранням у разі доведення вини є смертний вирок.
 
Через поранення горла Царнаєв не може говорити і відповідає на запитання правоохоронців у письмовому вигляді. Водночас, у медичному центрі, де він знаходиться у вівторок повідомили, що стан підозрюваного, який раніше оцінювався як тяжкий, поліпшився.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект