НОВИНИ

10.04.2013 | Туск не виключає покарань за підписання меморандуму з "Газпромом" без його відома
Джерело - УКРІНФОРМ

Голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск не виключає можливості покарання осіб, причетних до підписання без його відома у минулу п’ятницю меморандуму з "Газпромом" щодо газопроводу "Ямал-Європа-2".

Голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск
 
Про це він заявив на прес-конференції у вівторок, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.
 
"Персональні висновки стануть наслідком детального звіту", - заявив Туск.
 
Він поінформував, що доручив міністру внутрішніх справ Бартломію Сенкевичу до наступного вівторка підготувати детальний звіт, в якому з’ясувати, халатністю чи злим наміром спричинена відсутність у нього інформації про підписання документу. Він додав, що до роботи над цим звітом буде залучено польські спецслужби.
 
Нагадаємо, 5 квітня у Санкт-Петербурзі підписано меморандум між компаніями "Газпром" і EuRoPol Gaz (48% акцій фірми належить польській нафтогазовій компанії PGNiG) щодо намірів будівництва газопроводу "Ямал-Європа-2" з Білорусі через Польщу до Словаччини в обхід території України.

У цей же день міністр держказначества РП, який відповідає за ПЕК країни, Міколай Будзановський і голова правління PGNiG Гражина Пьотровська-Оліва заявили, що польська сторона не погоджувалася на будівництво газопроводу, а в Росії перебільшили значення цього документу.

Як згодом з’ясувалося, прем’єр-міністр Дональд Туск дізнався про підписання меморандуму від журналістів. У п’ятницю він заявив, що Варшава не бажає брати участі у проектах, де газ є політичним знаряддям. Крім того, за його словами, Польща не планує збільшувати обсяги поставок російського газу й активно працює над диверсифікацією джерел постачання блакитного палива.

Джерело - http://www.ukrinform.ua/ukr/news/tusk_ne_viklyuchae__pokaran_za_pidpisannya_memorandumu_z_gazpromom_bez_yogo_vidoma_1816188


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект