НОВИНИ

10.04.2013 | Відголос скандалу: французькі міністри оприлюднюють свої статки
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Вже три члени Кабінету міністрів Франції відкрили доступ до інформації про свої статки. Серед них - два міністри від Зелених Сесиль Дюфло та Паскаль Канфен, повідомило у вівторок, 9 квітня, інформаційне агентство afp. Першою ж високопосадовицею, котра погодилася оприлюднити дані про свою власність, стала міністр у справах інвалідів Марі-Арлетт Карлотті. Політик розмістила в інтернеті список, у котрому, серед іншого, зазначена сума грошей, яка зберігається на її банківському рахунку, а також цінність її квартир.
 
Приклад Карлотті наслідували й деякі парламентарі, передусім від Зелених, повідомляє afp. Пішов на це і колишній прем'єр-міністр країни Франсуа Філон, котрий оприлюднив свої статки 8 квітня в ефірі телеканалу France 2.
 
Реакція на скандал
 
У понеділок, 8 квітня, прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Ейро оголосив про "повну прозорість" органів влади, заради досягнення якої у відкритому доступі в інтернеті незабаром має з'явитися інформація про власність французьких міністрів. Це має відбутися не пізніше понеділка, 15 квітня. Окрім того, прем'єр-міністр Ейро оголосив також про появу найближчими місяцями закону, який слугуватиме зміцненню моральних цінностей у публічному житті.
 


Французьких високопосадовців зобов'язали зробити цей крок у зв'язку зі скандалом довкола таємного рахунку колишнього міністра з питань бюджету Франції Жерома Каюзака. Міністр, котрий подав у відставку, приховував на своєму закордонному рахунку 600 тисяч євро. Інформацію про це було опубліковано у розслідуванні інтернет-видання Mediapart.
 
Дотепер декларації, котрі подавали французькі політики, мали конфіденційний характер та перевірялися лише спеціальною державною комісією, повідомляє агентство dpa. Окрім стану рахунку, цінних паперів та готівки, у деклараціях повинна бути представлена нерухомість, а також прикраси, твори мистецтва та автомобілі.
 
Підозри щодо міністра Фабіуса
 
З'явилися чутки і про те, що міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус також має таємний закордонний рахунок у Швейцарії. Проте соціалістичний політик спростував інформацію, опубліковану в газеті Libération 8 квітня, як безпідставну. Він доручив своєму адвокатові вжити заходів проти поширення неправдивої й наклепницької інформації, повідомляє dpa.
 
У статті про "можливий скандал довкола Фабіуса" газета послалася на ще не опубліковане дослідження видання Mediapart. Саме ж онлайн-видання піддало жорсткій критиці публікацію Libération. "У Mediapart на руках лише те, що було опублікованим на інтернет-сторінці", - цитує реакцію видання dpa.
 
Президент країни Франсуа Олланд перебуває під значним тиском громадськості після скандалу з ухилянням від податків екс-міністра Каюзака. В інтерв'ю французькому телебаченню він оголосив про жорсткі законодавчі кроки проти політиків, які будуть причетні до корупційних дій. Проте проблема ухиляння від податків і досі залишається особливо дражливою для соціалістів, адже під час передвиборчої кампанії Олланд обіцяв чесне урядування, а у перший рік свого правління підняв податки у Франції, нагадує dpa.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект