НОВИНИ

30.04.2013 | У Греції звільняють 15 тисяч держслужбовців
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Чергові заходи заощадження стали неминучими, бо Греції знову не вистачає грошей. Тепер, після успішного голосування у парламенті за нові скорочення, Греція отримає ще 8,8 мільярда євро кредитів, повідомляє інформаційна агенція dpa. Умовою подальшого надання кредитів з боку партнерів по єврозоні та Міжнародного валютного фонду було подальше скорочення бюджетних видатків. Згідно з ухваленим у неділю, 28 квітня, рішенням, 15 тисяч чиновників і державних службовців буде поетапно звільнено до кінця 2014 року. Друге ключове доповнення до антикризової програми уряду – запровадження нового податку на користування землею.
 
Перед будівлею парламенту в Афінах у неділю ввечері, коли розглядалося питання нових заходів заощадження, відбулася акція протесту. У ній, за даними поліції, взяли участь близько трьох тисяч людей. Це значно менше, ніж сподівалися у профспілці держслужбовців, яка ініціювала протести.

Опозиція критикує поспіх
 
Парламентська опозиція гостро розкритикувала нові заходи заощадження, а також поспішність, з якою вони були "протиснуті" через парламент. "У нас тут диктатура меморандумів "трійки" (Європейського центробанку, МВФ і Єврокомісії – ред.)", - цитує Reuters депутата від найбільшої опозиційної фракції у парламенті Греції Панайотіса Лафазаніса. Представник лівої радикальної партії Syriza назвав розгляд антикризових заходів за скороченою процедурою таким, що не відповідає парламентським нормам.
 
Натомість міністр фінансів Іоанніс Стурнарас нагадав, що грецький уряд діє під тиском часу. "Вже у понеділок (29 квітня – ред.) Єврогрупа розглядатиме питання виділення чергового траншу у 2,8 мільярди євро, а 13 травня йтиметься про виділення решти 6 мільярдів", - заявив Стурнарас.
 
240 мільярдів на порятунок від банкрутства
 
Загальний обсяг кредитної лінії МВФ та партнерів по єврозоні для Афін становить 240 мільярдів євро. Державний борг Греції – найвищий у ЄС. За даними Євростату, він перевищує позначку у 160 відсотків від ВВП країни, що вдвічі більше, ніж, скажімо, у Німеччині. Згідно із Маастрихтськими критеріями, покликаними гарантувати стабільність євро, держборг не має перевищувати 60 відсотків від внутрішнього валового продукту.
 
Греція 2010 року стала першою з країн Єврозони, яка отримала антикризові кредити. Згодом до неї приєдналися Португалія, Ірландія та Кіпр. Крім того, кредити від партнерів по зоні євро отримали банки Іспанії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект