НОВИНИ

03.04.2013 | Обамі порадили звернути увагу на державні закупівлі Януковича, рейдерство та українських піратів
Джерело - Голос Америки

Об’єм експорту американських товарів до України у минулому році скоротився на 9,4% до 1,9 мільярдів доларів – йдеться у доповіді.
 
Автори доповіді зазначають, що у 2012-му році імпорт з України до США знизився на 7,2% до 1,4 мільярдів доларів, а загалом Україна посідає 61-е місце за обсягом торгівлі зі США
 
Водночас прямі інвестиції з Америки в Україну зростають. Так, за доступною на даний час інформацією, у 2011-му вони склали 737 мільйонів доларів. Для порівняння у 2010-му році обсяг прямих американських інвестицій становив 651 мільярд доларів.
 

 Доповідь звертає увагу, що запланований урядом України перегляд тарифів на імпортні товари може мати «системні негативні наслідки на багатосторонню торгівлю».
 
«Більше 125 країн-членів СОТ, включно зі США, висловили серйозне занепокоєння намірами України, а США неодноразово закликали Україну відмовитись від перегляду тарифів», - зазначається у доповіді.
 
Торговельний представник США також звертає увагу на схвалені Януковичем у 2012-му році «суперечливі зміни» до Закону «Про здійснення державних закупівель», які розширили перелік закупівель, які не потребують проведення відкритого тендера.
 
 Доповідь вказує, що внесені зміни фактично дозволили державним компаніям проводити закупівлі без тендерів.
 
«Значна частина державних закупівель не підпадає під дію Закону «Про здійснення державних закупівель» і обслуговується на поза конкурсній основі», - говориться у доповіді.
 
Доповідь про Перепони у міжнародній торгівлі зазначає, що відповідно до статистики МВС України, у 2012-му було здійснено та доведено до суду значно менше арештів за звинуваченням у порушенні авторських прав, ніж у 2012-му році.
 

Доповідь також зазначає, Україна не виконує план дій щодо захисту інтелектуальної власності погоджений у липні 2012-го року на зустрічі між Торговельними представником США та заступником прем’єр-міністра України.
 
«У квітні 2012-го року Україну Офіс торговельного представника США вніс Україну до особливого підрозділу у переліку країн (“Special 301 report”), які не гарантують достатнього захисту інтелектуальної власності», - нагадує доповідь.
 
Документ також зазначає, що податкова система України лишається великою перепоною для американських інвесторів.
 
Доповідь звертає увагу, що Україна продовжує потерпати від рейдерства, рейдери часто мають зв’язки з владою, а уряд не намагається побороти це явище.
 
«Деякі дослідники стверджують, що протягом кількох останніх років жертвами рейдерів стали тисячі українських компаній», - говорить документ.
 
«Міжнародні інвестори скаржаться, що уряд захищає рейдерів, які мають потужні політичні зв’язки», - зазначає доповідь.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект