НОВИНИ

09.04.2013 | США прагнуть зміцнення відносин з Україною – речниця Ради нацбезп
Джерело - УКРІНФОРМ

США залишаються відданими зміцненню українсько-американських відносин на основі спільних цінностей.
 
Про це йдеться у заяві прес-секретаря Ради національної безпеки США Кейтлін Хейден з приводу помилування Юрія Луценка, оприлюдненій у понеділок прес-службою Білого дому.
 
«Сполучені Штати рішуче підтримують прагнення українського народу до демократичного, процвітаючого та європейського майбутнього, яке може бути реалізовано тільки шляхом продовження демократичних реформ та дотримання верховенства права. Ми, як і раніше, віддані зміцненню наших двосторонніх відносин на основі спільних трансатлантичних цінностей», - зазначається у заяві.
 
У документі наголошується, що рішення Президента України Віктора Януковича щодо помилування екс-міністрів Ю.Луценка і Г.Філіпчука є важливим кроком на шляху до демократії та верховенства права в Україні, однак «багато ще належить зробити». Зокрема, у Вашингтоні закликали українську владу провести комплексну судову реформу з метою запобігання вибіркового правосуддя, а також повністю виконати рекомендації ОБСЄ за результатами парламентських виборів 2012 року.
 
Як повідомляло агентство, 7 квітня Президент України Віктор Янукович підписав Указ про помилування шести засуджених, у тому числі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука.
 
Держдепартамент США привітав помилування двох екс-міністрів, приєднавшись при цьому до заклику Євросоюзу звільнити з ув’язнення колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект