ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.04.2013 | Європейські міністри: У ЄС немає єдності з приводу підписання з Україною Угоди про асоціацію
Джерело - Korespondent

Міністри закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і міністр європейських справ Данії Ніколай Ваммен повідомили, що з європейської сторони немає остаточного рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною, і українській стороні ще багато чого необхідно зробити.

Про це вони сказали журналістам після зустрічі з Президентом Віктором Януковичем.

"Ми повинні бути відвертими і справедливими - ми поки не на цьому етапі (згоди серед країн ЄС на підписання угоди про асоціацію з Україною), не підійшли до цього... Багато що ще має бути зроблено", - сказав данський міністр.

Водночас Ваммен наголосив, що останнім часом в Україні були показані позитивні результати в проведенні реформ і у вирішенні питання про вибіркове правосуддя, зокрема звільнення екс-чиновників, однак у цьому напрямку ще необхідно працювати.

Він зазначив, що Данія бачить Україну частиною європейської сім'ї, але все залежить від країни та її вибору.

Міністр європейських справ Данії також зазначив, що в питаннях євроінтеграції відповідальність лежить як на владі, так і на опозиції.

Ваммен зазначив, що "вікно можливостей" для України відкрито, і цей шанс необхідно використати.

Його підтримав і литовський міністр.

"Угода про асоціацію, яку планує підписати Україна, - ще невирішене питання. Ми детально говорили (з Президентом), що необхідно зробити", - сказав Лінкявічюс.

Він нагадав, що ця угода є політичною асоціацією та економічною інтеграцією України до Євросоюзу.

Литовський чиновник наголосив, що міністри приїхали в Україну з надією, що будуть використані всі можливості для підписання угоди про асоціацію в листопаді.

Натомість Президент України Віктор Янукович запевнив міністрів чотирьох європейських країн в тому, що відданий ідеї продовжувати реформи в країні для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

"Під час візиту Лінкявічюса, Сікорського, Ваммена, Тіммерманса в Україну Янукович (запевнив) у відданості продовжувати реформи для (підписання) Угоди про асоціацію у Вільнюсі", - повідомив глава литовського зовнішньополітичного відомства Лінас Лінкявічюс на своїй сторінці у Twitter після зустрічі з Януковичем у четвер у Києві.

Як повідомлялося, в четвер у Києві зустріч міністрів закордонних справ Лінаса Лінкявічюса, Радослава Сікорського (Польща), Франца Тіммерманса (Нідерланди) і Ніколая Ваммена (Данія) з українським президентом тривала близько трьох годин.

Нагадаємо, 17 квітня канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що Україна ще не готова до підписання Асоціації з Європейським союзом і для зближення з ЄС Україна повинна вирішити ще "цілий ряд проблем".


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2021. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект