НОВИНИ

30.04.2013 | Росія і Японія активізують роботу з укладання мирного договору
Джерело - УКРІНФОРМ

Міністерствам закордонних справ Росії і Японії доручено активізувати контакти з розробки взаємоприйнятних варіантів укладання мирного договору між країнами.
 
Про це президент РФ Володимир Путін сказав за підсумками російсько-японських переговорів з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу в РФ.
 
"Зрозуміло, ми торкнулися і проблеми мирного договору, доручили нашими МЗСам активізувати контакти з розробки взаємоприйнятних варіантів вирішення цієї проблеми", - сказав В.Путін.
 
За його словами, обговорення документа має йти паралельно з активним просуванням усього комплексу двосторонніх відносин.
 
Лідери країн назвали ситуацію, за якої через 67 років після закінчення Другої світової війни Москва і Токіо не можуть підписати мирний договір, "ненормальною".
 
Японський прем'єр зазначив, що останні кілька років переговори про офіційне укладання миру "перебували в стані застою". Після сьогоднішньої зустрічі, за словами Абе, сторони вирішили не лише повернутися до переговорів, але й прискорити їх.
 
Як відомо, між Москвою і Токіо підписана декларація про припинення війни від 1956 року, яка може набути чинності тільки після укладання мирного договору. Головною перешкодою до мирного договору є невирішена суперечка навколо Курильських островів. Японія претендує на чотири острови, посилаючись на договір від 1855 року. Росія вважає, що ці території увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни.


Джерело - http://www.ukrinform.ua/ukr/news/rosiya_i_yaponiya_aktivizuyut_robotu_z_ukladannya_mirnogo_dogovoru_1823124


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект