НОВИНИ

26.04.2013 | Нова надія італійців
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Новим головою італійського уряду може стати людина, яка за мірками багатьох громадян ще й досі "рагаццо", себто "юніор". Летта не виповнилося ще й повних 50 років, досвіду перебування на чолі уряду він теж не має. "Це майже радикальне рішення", - каже продавець газет Олівіо Бертолі з Монци у Ломбардії і не приховує, що замість "зеленого" Летта волів би побачити на чолі уряду досвідченішого 74-річного Джуліано Амато. "А я б доручив формувати уряд Маттео Ренці. Він теж свіже обличчя і захищав би мої інтереси краще", - поділилася своєю думкою 32-річна мешканка Мілана Джованна Флачі.
 
Ренці - міський голова Флоренції. Йому дуже кортіло потрапити у прем'єрське крісло, але бажання наразилося на протест непотоплюваного Сильвіо Берлусконі. Подейкують, той "забракував" кандидатуру Ренці, пригадавши йому давнішню відмову вступити до лав партії Берлусконі.
 
Летта, можливо, не принесе тих змін, на які сподівалися деякі виборці Демократичної партії. Але після кількох місяців політичної невизначеності на тлі кризових настроїв італійці загалом зітхнули з полегшенням, довідавшись про підговку до формування нового уряду. За іншого розкладу справа навряд чи зрушила би з місця. Адже голова Демократичної партії П'єр Луїджі Берсані заприсягся за будь-яких обставин не формувати коаліцію із Сильвіо Берлусконі. Вихід з патової ситуації знайшовся: Берсані поступився місцем віце-голові партії Летта, який і формуватиме новий кабінет.

Непопулярні заходи
 
Сам Берлусконі тішиться тому факту, що італійська лівиця після завершення виборів гарячково шукає виходу з глухого кута. Речник партії Берлусконі вже оголосив умови для входження до коаліції. Насамперед це скасування непопулярного податку на нерухомість.
 

Це було однією з центральних обіцянок виборчої кампанії Берлусконі. Одначе проти цього кроку виступає італійський Центральний банк, аргументуючи це необхідністю перегляду бюджету в разі скасування податку. Італії дуже кортить залишитися за підсумками 2013 року в межах дозволеного Маастрихтськими угодами граничного дефіциту бюджету в три відсотки.
 
Тож, для широких економічних маневрів у Летта залишається дуже вузьке поле. Натомість проблем економічних і соціальних в Італії сьогодні досхочу. Тому більшість аналітиків очікує, що Летта піде вже проторованим шляхом його попередника Маріо Монті, який раніше запровадив низку непопулярних програм заощаджень. Тим не менше у своїй першій заяві Летта вже встиг розкритикувати партнерів у ЄС за "надмірне фокусування на заощадженнях".
 

Пошук компромісів
 
Загалом уродженець Пізи Енрико Летта зажив собі репутації дипломатичного і готового до компромісів політика. Незважаючи на відносно молодий вік, у політиці він не новачок. Його політична кар'єра розпочалася невдовзі після завершення університету. У минулому в ході різних переговорів він уже доводив свій хист здатності знаходити компроміси.
 
Коли йому було трохи більше за 30, Летта став міністром у європейських справах, а ще через два роки очолив міністерство промисловості, ставши згодом віце-прем'єром в уряді Романо Проді.
 
До його кандидатури схвально поставилася більшість партій. І лише колишній телевізійний комік Беппе Ґрілло, який послідовно противиться ідеї створення великої коаліції, висловився проти. Він навіть іронічно згадав про дядька Летта Джанні, який є радником Сильвіо Берлусконі. Сам же Енрико Летта каже, що зі своїм дядьком майже не підтримує контактів.

Яким бути урядові?
 
Сьогодні в італійській політиці йде боротьба не лише ідей, але й інтересів, де кожна партія переслідує власні. Дехто з оглядачів вважає найкращим варіантом входження до майбутнього уряду нейтральних осіб, які б не "розмінювалися" на чвари та переслідування вузькопартійних інтересів.
 
Цього буде важко досягти в разі входження до уряду політичної сили Сильвіо Берлусконі, яка всіляко прагне довести виборцям свою принциповість у заявлених під час передвиборчої кампанії обіцянок.
 
Центристська партія Маріо Монті домагається збереження попереднього курсу, а представники лівих взагалі не бажають приєднуватися до широкої коаліції. Тож, задовольнити бажання усіх Енрико Летта навряд чи вдасться.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект