НОВИНИ

15.04.2013 | Ізраїль відсвяткує 65-у річницю незалежності
Джерело - Korespondent

З вечора понеділка і до заходу сонця у вівторок жителі Ізраїлю святкуватимуть 65 років з дня прийняття Декларації про незалежність країни.

Підписання документа відбулося 14 травня 1948 року, чинності він набув днем ​​пізніше. Але, як і всі ізраїльські свята, День незалежності відзначається за єврейським місячним календарем - 5-го дня місяця іяра, який цього року припав на 15-16 квітня.

Свята незалежності з феєрверками, народними гуляннями та парадами передують жалобній церемонії Дня пам'яті полеглих воїнів і жертв терактів, у списках яких значаться 25 тисяч 578 прізвищ.

Крім того, напередодні свята Центральне статистичне бюро повідомило, що населення Ізраїлю перевищило 8 мільйонів осіб, збільшившись майже у 10 разів за 65 років існування держави.

У країні наразі мешкають 8 млн 18 тисяч осіб - на 138 тисяч більше, ніж рік тому. У 1948 році у щойно створеному Ізраїлі налічувалося 806  тисяч жителів.

Євреї складають три чверті ізраїльтян - 6 мільйонів 42 тисячі осіб. Трохи більше, ніж 20% жителів Ізраїлю, або 1 млн 658 тис осіб - араби. Ще 4%, або 318 тисяч, - представники інших національностей. В основному, це вихідці з колишнього СРСР, які іммігрували разом з родичами-євреями.

Як раніше повідомило ізраїльське видання Курсор, на початку 2013 року Ізраїль вперше в історії став країною із найбільшою кількістю жителів єврейської національності, обігнавши за цим показником США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект