НОВИНИ

17.04.2013 | Фінансовий "стриптиз" від французьких урядовців
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Еро, а також інші члени французького кабміну розмістили докладну інформацію про свою нерухомість, заощадження, коштовності, акції чи автомобілі. Вісім з тридцяти восьми французьких урядовців мають більше мільйона євро статків, повідомляє агентство AFP.
 
Лідерами цього рейтингу стали міністр закордонних справ Лоран Фабіус, котрий має більше шести мільйонів євро, та міністр з питань пенсійної політики Мішель Делоне (5,4 мільйона євро). "Я ніколи не жила як багата", - наводить агентство dpa слова Делоне про її успадковані мільйони.
 


За даними, оприлюдненими в інтернеті, керівник уряду Франції Жан-Марк Еро разом з дружиною мають приблизно 1,55 мільйона євро. Сюди належать насамперед два будинки на заході Франції загальною вартістю близько 1,2 мільйона євро. Міністр закордонних справ Лоран Фабіус, в якого, за чутками, є закордонний рахунок, повідомив про статки обсягом більше шести мільйонів євро. Йому належить будинок у Парижі вартістю 2,75 мільйона євро, два заміських будинки та частка у понад мільйон в акціонерному будинку Piasa.
 
Наслідки скандалу
 
Така акція стала реакцією на скандал довкола "чорних рахунків" колишнього міністра з питань бюджету Жерома Каюзака. Урядовець, котрий залишив свою посаду в березні, упродовж місяців водив за носа громадськість, не розповідаючи правду про свій таємний закордонний рахунок. Тривалий час цей міністр вважався одним з ключових політиків у французькому кабінеті міністрів.
 
Внаслідок цього скандалу уряд соціалістів у Парижі опинився в глибокій кризі й тепер гарячково шукає виходу з неї. Особливої пікантності афера довкола Каюзака набуває на тлі передвиборних заяв нинішнього президента Франсуа Олланда, який у намаганні відмежуватися від своїх консервативних попередників пообіцяв створити бездоганну республіку.
 
Сам Олланд не мусить оприлюднювати інформацію про свої доходи, оскільки він це вже зробив, - ще в травні минулого року. За цією інформацією, йому належить нерухомість загальною вартістю 1,17 мільйона євро, а також кілька банківських рахунків та поліс страхування життя. За інформацією Єлисейського палацу, ці дані відтоді практично не змінилися.
 
Депутати і сенатори на черзі
 
Французький уряд планує в майбутньому змусити до розкриття інформації про свої статки також депутатів і сенаторів. З цією метою, як очікується, наступного тижня розглянуть законопроект для збільшення прозорості й моралі в політиці.
 
Зобов'язання політиків оприлюднити свої статки сподобалось не всім. Як повідомляє інформаційне агентство dpa, колишній міністр сільського господарства, консервативний


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект