НОВИНИ

05.04.2013 | В Алмати розпочинаються переговори щодо ядерної програми Ірану
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У найбільшому місті Казахстану Алмати сьогодні розпочинаються дводенні переговори щодо ядерної програми Ірану. Це чергова спроба шести провідних держав світу – США, Росії, Китаю, Великої Британії, Франції та Німеччини і керівництва ісламської республіки дійти згоди в цьому питанні.

Секретар Верховної ради національної безпеки Ірану і голова іранської делегації на переговорах Саїд Джалілі заявив у четвер, що прорив у цих переговорах буде можливий тільки тоді, коли світові держави визнають право його країни на збагачення урану.
 
Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон, яка очолює делегацію шести країн, цього тижня висловила «обережний оптимізм» із приводу очікуваних переговорів.
 
Попередні такі переговори відбулися теж в Алмати наприкінці лютого і, як і попередні раунди, не дали результатів. Так само безрезультатно відбуваються і аналогічні переговори на ядерну тематику між Іраном і Міжнародним агентством із атомної енергії.
 
У світі побоюються, що ядерна програма Ірану має приховану мету створити ядерну зброю. Іран заперечує це й наполягає на своєму праві збагачувати уран, і стверджує, що його ядерна програма суто мирна, але доказів цього, яких вимагає світова спільнота, не надає.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект