НОВИНИ

30.04.2013 | Президент Кіпру виступив з пропозицією змінити конституцію
За матеріалами - Korespondent

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс виступив з низкою пропозицій щодо модернізації країни з метою вирішити накопичені за 50 років проблеми і відновити довіру суспільства до політики.

Новини світу - Новини Кіпру - Президент Кіпру виступив з пропозицією змінити конституцію

Анастасіадіс пропонує зробити низку змін на рівні конституції: розширити коло злочинів, за які проти президента може бути порушено кримінальну справу, скасувати депутатську недоторканність, гарантувавши лише повну свободу слова і голосування при виконанні депутатських обов'язків, законодавчо визначити кримінальну та цивільну відповідальність міністрів та посадових осіб за дії або бездіяльність при виконанні їх обов'язків, а також розширити список чиновників, які мають представляти декларації про доходи і про майно.

Крім того, президент Кіпру запропонував для контролю достовірності декларацій заснувати спеціальний комітет і прийняти закон про обов'язки посадових осіб звітувати перед комісією з розслідування ситуації в економіці.

Серед інших ініціатив - пропозиція заборонити президенту обіймати посаду більше двох термінів поспіль. Двома термінами також пропонується обмежити мерів і голів регіонів. Мандат депутатів парламенту і місцевих законодавчих органів пропонується обмежити трьома термінами поспіль.

Президент запропонував також засоби для боротьби з корупцією: провести реформу державного управління, спростивши низку структур і процедур, впровадити електронний уряд, скоротити витрати, прийняти кодекс поведінки. Адміністрація президента повідомляє, що реформа має бути завершена не пізніше грудня 2013 року.

Анастасіадіс також пропонує ввести автоматичну систему реєстрації виборців і декриміналізувати обов'язок громадян брати участь у виборах. Зараз громадяни Кіпру зобов'язані брати участь у голосуванні, а порушникам загрожує штраф.

Внести до парламенту законопроекти президент пообіцяв не пізніше 15 червня - тобто до закінчення 90 днів свого перебування при владі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект